Eesti Filmi Instituut hoiab ja levitab Tallinnfilmi filmistuudio filme, mis valminud ajavahemikul 1941-2001. Eesti suurim filmikollektsioon hõlmab endas 850 mängu, dokumentaal- ja animafilmi ning tuhandeid nimetusi kroonikapalu ja ringvaateid. Tallinnfilmi kogusse kuuluvad näiteks sellised tuntud filmid nagu "Kevade", "Viimne reliikvia", "Nipernaadi" ja "Nukitsamees".

Tallinnfilmi kollektsioon pakub harukordse võimaluse 20. sajandi aja- ja kultuuriloo uurimiseks. Filme saab näha kinos, televisioonis ja digitaalsetes laenutuskeskkondades. Valik filme on saadaval DVD-plaatidel suuremates plaadipoodides, raamatukauplustes ja teistes edasimüügikohtades.

Tallinnfilmi filmidega tutvumiseks vali vasakult menüüst Tallinnfilmi kollektsioon.

Tallinnfilmi filme on võimalik ka tellida endale isiklikuks kasutamiseks või festivalil, üritusel linastuseks. Tellimise võimalustega tutvumiseks vali vasakult menüüst Filmide tellimine.

Kalender

Uudised

Arko Okk’i film “Jäätee veerel” valiti Karlovy Vary filmifestivalile

Arko Okk’i dokumentaalfilm „Jäätee veerel“ (2022), tootja Acuba Film, valiti Karlovy Vary rahvusvahelise filmifestivali KVIFF programmi Eastern Promises Works in Progress, kus linastuvad 2022. aasta teise poole paljulubavad mängu- ja dokumentaalfilmid.

Programmi hindavad Oscari võitnud mängufilmi „Ida“ produtsent Ewa Puszczyńska, filmivõrgustiku NISI MASA president Esra Demirkiran, Euroopa filmituru EFM direktor Dennis Ruh jt. Programmis Eastern Promises Works in Progress jagatakse välja neli auhinda, sh kaks auhinda summas 5000€. Karlovy Vary rahvusvaheline filmifestival toimub 56. korda. Sellel aastal leiab A-klassi filmifestival aset 1.-9. juulini 2022 Tšehhi samanimelises kuurortlinnas.

Tunnine dokumentaalfilm „Jäätee veerel“ peegeldab inimeste soovi olla õnnelik kiiresti muutuvas maailmas, isegi kui see maailm on purunemas nagu kevadine jää. Film vaatleb Eesti rannarahva elu jäätee veerel Kreeka rännumehe Pythease silmade läbi 23 sajandit pärast tema külaskäiku Aestide maale. 

Cinéma Vérité stiilis film on üles võetud 16mm filmilindile ja digitaalsete vahenditega. Filmivõtted toimusid Prangli saarel, Noarootsis ja Haapsalus aastatel 2015-2022. Filmi „Jäätee veerel“ tootjateks on Acuba Film Eestist ja Ketvirta Versija Leedust.

Film valmis koostöös Pariisi filmikooli La Fémis programmiga Archidoc, toetajaks Euroopa Liidu Media programm. Filmi tootmist rahastas Eesti Kultuurkapital, projekti toetasid Eesti Rahvusringhäälingu muuseum ja Rannarootsi muuseum. Filmi linastamisele paneb õla alla Eesti Maanteemuuseum. Filmi „Jäätee veerel“ kodumaine linastus on kavandatud detsembrisse 2022. Seniks külastage Rahvusringhäälingu muuseumit, Rannarootsi muuseumit ja Eesti Maanteemuuseumit!

https://www.kviff.com/en/film-professionals/book-of-projects/works-in-progress/2022

https://www.cineuropa.org/en/newsdetail/426637/?fbclid=IwAR05ny8PwTGeN5z0oIVe91lPP8R25E-MTQ3zzwcJV1Rem8E5Hzj5kLE6fbI#cm

Lisainfo:
Arko Okk
Tel.: 56646725
arko.okk@gmail.com