18.09.2020

Eurimages'i juhtimisstruktuur muutub

Strasbourg, 10.09.2020 – Euroopa Nõukogu Ministrite Komitee kiitis 9. septembril heaks Eurimages’i reformikava, mis esitati seoses fondi viimase välise hindamise järeldustega.Kokku 41 liikmesriiki hõlmav Eurimages, mis on oma 30 tegevusaasta jooksul toetanud enam kui 2000 filmi, teeb muudatusi oma juhtimises, luues Täidesaatva Komitee (Executive Committee), mis võtab vastu igapäevase asjaajamisega seotud otsuseid, ning Haldusnõukogu (Board of Management), mis vastutab fondi tegevuse põhimõtete ja reeglite lahtimõtestamise eest. Muutub ka valikuprotsess, millesse kaasatakse filmivaldkonna sõltumatuid väliseksperte, kes hakkavad hindama toetust taotlevate tööde kvaliteeti.

Reform, mille üksikasjalik rakendamine viimistletakse 2021. aastal, muudab Eurimages’i fondi tööd tõhusamaks ja läbipaistvamaks, et vastata paremini avalikust tervishoiukriisist kõvasti räsida saanud tööstusharu vajadustele.

Alates fondi loomisest 1988. aastal on Eurimages jaganud toetust 2117 kaastootmisprojektile hinnangulises kogusummas 613 miljonit eurot.

https://www.coe.int/en/web/eurimages

Kalender

Uudised

„O2“ tõi eestlased taas kinno

Alates eelmisest reedest üle Eesti linastunud kodumaine mängufilm „O2“ tõi Eesti inimesed taas kinodesse – avanädalavahetuse 15 694 vaatajat on kodumaiste filmide hulgas koroonaperioodi parim tulemus.


Loe lisa