05.05.2023

Eesti lühianimatsiooni fookus cellu l’art filmifestivalil

Cellu l’art lühifilmifestivali raames avatakse Eesti lühianimatsiooni fookus, mis keskendub pikaajalisele ja oskuslikule Eesti animatraditsioonile ning tutvustab meie animavaldkonna nüüdisaegseid teoseid ja tegijaid. Üritus toimub Jena linnas, Saksamaal.Kokku linastub kolmepäevase fookuse jooksul neli programmi 25 animafilmiga. Kahel retrospektiivseansil näidatakse filme 35 mm filmilintidelt, kus esitamisele tulevad Elbert Tuganovi, Heino Parsi, Avo Paistiku, Kalju Kivi, Priit Pärna ja Rein Raamatu teosed. Lasteseansil on kinolinal teiste seas ka Piret Siguse ja Silja Saarepuu festivalide menuk „Naeris“ ja kodumaiselt armastatud „Miriami lood“ (rež. Andres Tenusaar). Programmis on samuti esindatud ka Priit Tenderi hiljuti Stuttgarti rahvusvahelisel animafilmide festivalil Grand Prix võitnud „Koerkorter“. Jonas Tauli eksistentsiaalne ja meisterlik nukufilm „Üks imeline mees“ on valitud festivali põhivõistlusprogrammi. Festivalil on lisaks eelmainitule veel mitmed eriprogrammid, töötoad ja üritused. Kogu filmivalikuga on võimalik tutvuda festivali veebilehel: https://cellulart.de/en/festival/programm .

Cellu l’art lühifilmide festival on tegutsenud aastast 2000 ja alates aastast 2004 on neil fookuses olnud ka ühe riigi filmialane looming. Oma enam kui 20-aastase ajaloo jooksul on üritus arenenud rahvusvaheliselt tunnustatud lühifilmisündmuseks ja populaarseks kultuuriürituseks Saksamaal, mis tutvustab lühifilmimaastikku ning aitab kaasa lühifilmi loojate ja filmide austajate omavahelise võrgustiku loomisele. Cellu l’art lühifilmifestival on mittetulundusühing ja seda korraldatakse täielikult vabatahtlike abil.

Eesti fookus annab võimaluse tuua Saksa publikuni mitmekülgse valiku lühianimatsioone, et tutvustada Eesti filmitegijaid, ajalugu, kultuuri ja pikaajalist animatraditsiooni. Eesti fookust on toetanud Kultuuriministeerium, Eesti Filmi Instituut, Visit Estonia ja Eesti saatkond Saksamaal.


Lisainfo:
Mirjam Mikk
Eesti Filmi Instituut
mirjam@filmi.ee   

Kalender

Uudised

Anna Hintsi ja Tushar Prakashi uus lühimängufilm “Sannapäiv” esilinastub Cannes’i filmifestivali Kriitikute nädalal

Režissööride Anna Hintsi ja Tushar Prakashi uus lühimängufilm "Sannapäiv" valiti esilinastuma Cannes’i filmifestivali La Semaine de la Critique’i (Kriitikute nädal) eriprogrammis. Suitsusauna intiimses rüpes meestevahelisi suhteid vaatlev "Sannapäiv" on esimene Eesti film, mis eksklusiivsesse ja ülitiheda konkursiga Kriitikute nädala eriprogrammi valiti.
Loe lisa