07.09.2021

Eesti joonisfilmid BLON animatsiooni ja mängude festivalil

Leedus toimuval BLON anima ja mängude festivali põhivõistlusprogrammi on valitud 24 tööd ja nende hulgas on ka neli kodumaist filmi: Réne Vilbre „Kaka ja kevad“ ja Eesti Kunstiakadeemia tudengite Leonid Shmelkovi „Merevaatega tuba“, Maria Savaleva „Sa ei ole kiivi“ ja Maria Rakitina „Pooluni“.

Andrus Kivirähki raamatu “Kaka ja kevad” ainetel valminud film räägib melodramaatilise loo igatsusest, sõprusest, armastusest, selle sünnist ja surmast. Peategelane Kaka sünnib ühel imelisel kevadpäeval „tänu“ hulkuvale koerale. Saab sõbraks Varblasega, kes talle elutarkusi õpetab. Kevade tulles avastab Kaka oma majakese kõrvalt imeilusa Võilille, kelle ta viivitamatult omale naiseks palub. Võilillepreilil pole abielu vastu kena Kakaga midagi. Kibekiiresti peetaksegi imeilusad pulmad! Pealtnäha lihtne ja selge lugu peidab endas mitut erinevat sõnumit, alates loodushoiust kuni sallivuseni erinevate tegelaste väljanägemise ja tunneteni. Filmi produtsent on Kristel Tõldsepp tootjafirmast A Film Estonia.

„Merevaatega tuba“ on lugu Herbertist, kes sõidab pikale tööreisile ühte mereäärsesse linna ja armub seal ootamatult väga kaunisse lillepoe müüjannasse . Mees kannatab unetuse all ning ravib seda televiisorist piljardit vaadates. Ent nüüd ei ole ka sellest enam abi. Kinnisideeks muutunud kirg hoiab teda ärkvel.

„Sa ei ole kiivi“ peategelaseks on Härra Mitte Kiivi, kes soovib kuuluda seltskonda, aga selleks ei piisa vaid õigest sulestikust või varvaste arvust. Kas ühiskond on valmis aktsepteerima võõrast ja tema laulu...?

„Pooluni“ on alateadvuse seiklus. Poiss ärkab keset ööd, märkab sulge oma padjal ning leiab padja seest augu. Algab unenägu, kus poisi kõrval tegutsevad ka paljad linnud.

Kõik kolm lühifilmi on valminud õpingute jooksul Eesti Kunstiakadeemia animatsiooni osakonnas.

Festival toimub Leedus, Klaipėda linnas ja alustab ülehomme, 9.septembril ning kestab kuni 12. septembrini.

 

Lisainfo:

https://blon.lt/

https://www.facebook.com/blonfest

Kalender

Uudised