25.08.2021

Eesti Filmi Instituudi „Ideede katla“ konkursil võistleb 46 ideed

„Ideede katla“ konkursile olid oodatud täispikkade mängufilmide, animafilmide ja dokumentaalfilmide ideed. Konkursile laekus 51 ideed, millest konkursi tingimustele vastas 46.

Filmiideid hindab žürii, kuhu kuuluvad Laura Raud (Eesti Stsenaristide Gild), Moonika Siimets (Eesti Filmirežissööride Gild), Terje Toomistu (Eesti Dokumentalistide Gild), Kerdi Oengo (Eesti Animatsiooni Liit), Aet Laigu (Eesti Filmitööstuse Klaster), Tiit Aleksejev (Eesti Kirjanike Liit), Filipp Kruusvall, Peep Pedmanson ja Piret Tibbo-Hudgins (EFI).

Filmideede hindamise mõõdupuuks on, kas filmiidee alusel on võimalik luua publikut kõnetav kõrgetasemeline Eesti film. Ideede hindamine toimub žürii poolt kollegiaalselt. Filmiideid hinnatakse ainult sünopsise alusel ja žürii ei pea põhjendama oma valikut ega andma tagasisidet autoritele. Žürii otsust ei saa vaidlustada.

Ideekonkursil valitakse välja kuni 20 filmiideed. Žürii võib valida vähem võidutöid, kui selgub, et ideekonkursi tingimustele vastavaid filmiideid on vähem.

Ideekonkursi tulemustest teavitatakse konkursist osavõtjaid hiljemalt 26. oktoobril 2021. a.

Kalender

Uudised