30.07.2019

Algasid uue Eesti noortekomöödia „Öölapsed“ võtted

Eelmisel nädalal läks võttesse Priit Pääsukese noortekomöödia „Öölapsed“. Kolme lahkukasvanud õe pöördelisi seiklusi filmitakse Tallinna eri paigus kuni 24. augustini, „Öölapsed“ esilinastub 2020. aastal.„Tegu on filmiga noortelt noortele, kus lisaks juba tuntud näitlejatele teevad oma debüüdi kinolinal mitmed uued talendid,“ sõnas filmi režissöör Priit Pääsuke. „Oodata on humoorikat ja hoogsat lugu, kust ei puudu ka mõtlemapanev külg,“ lisas Pääsuke.

Vaata galeriid esimestest võttepäevadest (fotod Alexandra Film ja Danilo Miranda Carese).

Võtted toimuvad 22. juulist 24. augustini enam kui 15 erinevas võttekohas Tallinnas. Suur osa filmist jäädvustatakse öösel.

Film räägib kolmest oma elus erineva murdehetkeni jõudnud õest. Äsja gümnaasiumi lõpetanud Liis (Grete Konksi) avastab, et planeeritud tulevik poiss-sõbraga ei olegi nii kindel. Vanem õde Karin (Piret Krumm), oma vanemate ootuste esimene ohver, püüab toime tulla tänapäeva seksistlikus ärikeskkonnas. Õdedest noorim, teismeline Jane (Alice Siil) püüab vastu hakata peoloomast sõbranna survele tõestada end kellegina, kes ta ei ole.

Ühe saatusliku öö jooksul paljastuvad saladused ja tunded, mida ükski neist endale varem tunnistada pole tahtnud. Hommikul kodulävel kohtudes lähevad kõik kolm oma uuele elule vastu natuke targema ja täiskasvanumana.

Peaosades astuvad üles Grete Konksi („Klassikokkutulek 2“), Piret Krumm („Klassikokkutulek 3”) ja Alice Siil.

Kõrvalosades teevad kaasa Mart Müürisepp („Klassikokkutulek“), Kristjan Lüüs („Võta või jäta“), Alo Kõrve („Perekonnavaled“), Liis Lemsalu („Eia jõulud Tondikakul“), Peeter Oja (telesari „Lõks“), Laine Mägi (telesari „ENSV“), Lauri Pedaja (telesari „Köök“), Ott Lepland („Vasaku jala reede“), Juss Haasma („Päevad, mis ajasid segadusse“), Jaune Kimmel, Liisa Saaremäel ja Amanda Hermiine Künnapas  (telesari „Padjaklubi“).

Filmi lavastaja on Priit Pääsuke („Keti lõpp”), operaator ja kaasstsenarist Mart Raun, kunstnik Kadri Kuusler, kostüümikunstnik Gerly Tinn ning produtsent Marianne Ostrat.

Linateose tootmist toetavad Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, High Voltage, 1 Agentuur; Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut; ööklubi HALL, Jungent, Kopli Couture, X-rent, Wolt, Alasti Kino, Pro Beauté OÜ ja Davines.


Filmi toodab Alexandra Film ja levitab ACME Film.

Noortekomöödia „Öölapsed“ linastub kinodes üle Eesti 2020. aastal.


Lisainfo:
Stina Pley
A-tiim kommunikatsioon
Tel. 5515 749
stina@atiim.ee

Kalender

Uudised

Pääru Oja valiti talendiprogrammi European Shooting Stars

Pääru Oja (30) osaleb Berliini filmifestivali ajal (20.01.– 1.03.2020) toimuvas silmapaistvatele noortele näitlejatele suunatud programmis Shooting Stars, mille korraldaja on European Film Promotion. Tänavu 23. korda toimuvasse talendiprogrammi valiti kümme andekat noort Euroopa filminäitlejat.
Loe lisa

Mängufilm „Eia jõulud Tondikakul“ võitis Vilniuses parima lastefilmi auhinna.

Anu Auna koguperefilm „Eia jõulud Tondikakul“ võitis äsja lõppenud Vilniuse rahvusvahelisel laste- ja noortefilmide festivalil parima lastefilmi auhinna. Tegemist on Leedu suurima ja tähtsaima noorele kinopublikule suunatud filmifestivaliga, mis toimub tänavu juba 14-ndat korda ja leiab aset samaaegselt kuues linnas - Vilniuses, Kaunases, Siauliais, Penevezyses, Varenas ja Klaipedas. Festivali eesmärgiks on tuua leedu publikuni möödunud aasta laste- ja noortefilmide paremik kõikjalt üle maailma.
Loe lisa