22.04.2019

Esilinastub portreefilm Toomas Edurist

Esmaspäeval, 22.aprillil esilinastub kinos Artis režissöör Ruti Murusalu portreefilm „Mees muinasjutust. Toomas Edur“, mille peategelaseks on tantsija, lavastaja ja Eesti Rahvusballeti kunstiline juht Toomas Edur.

Loe edasi
17.04.2019

18. aprillil esilinastub uus dokumentaalfilm „Peep Puksi lugu“

18. aprillil esilinastub Raimo Jõeranna  uus dokumentaalfilm „Peep Puksi lugu“.

Loe edasi
17.04.2019

Kinobuss ja Eesti Filmi Instituut kutsuvad noori Euroopa parimat filmi valima

5. mail kogunevad 12-14-aastased noored üle Euroopa kinosaalidesse, et samaaegselt vaadata ja hinnata kolme Euroopa noortefilmi, mille hulgast selgub Euroopa Filmiakadeemia Noore Publiku Auhinna laureaat. Eestis toimub laureaadi valimine Tallinnas kinos Artis.

Loe edasi
15.04.2019

“Põrgu Jaan“ esilinastus festivali goEast võistlusprogrammis

Režissöör Kaur Koka mängufilmidebüüt “Põrgu Jaan” jõudis eile, 14. aprillil, oma rahvusvahelise esilinastuseni. Film võistleb Saksamaal Wiesbadenis toimuval goEast festivalil põhivõistlusprogrammis peaauhinnale ehk Golden Lily’le. Tegu on ühe kõige olulisema Kesk-ja Ida-Euroopa regioonile pühendatud filmifestivaliga.

Loe edasi
09.04.2019

Loodusfilm "Tuulte tahutud maa" valiti Saksamaa NatureVisioni võistlusprogrammi

Eesti vaadatuim dokumentaalfilm "Tuulte tahutud maa" valiti 300 filmi seast Saksamaa vanimale loodusfilmide festivali NatureVisioni võistlusprogrammi.

Loe edasi
08.04.2019

Tallinnas toimub rahvusvaheline stsenaristikakonverents Stsenarist 2.0

Eesti Stsenaristide Gild korraldab 10. aprillil stsenaristikakonverentsi Stsenarist 2.0, mille peateema on stsenaristi identiteet ja roll. Üritus on suunatud nii stsenaristidele kui ka neile, kes stsenaristidega koostööd teevad.

Loe edasi
28.03.2019

Eesti filmid Euroopa suurimal animafilmifestivalil

Eesti on Annecy rahvusvahelisel animafilmide festivalil esindatud seitsme lühifilmiga. Kolm filmi linastub lühifilmide põhivõistlusprogrammis ning üks erivõistlusprogrammis. Lisaks valiti festivalile kolm tudengifilmi.

Loe edasi
27.03.2019

Eesti dokumentaalfilmid taaskord mainekal Toronto dokfilmifestivalil Hot Docs

Minna Hindi ja Meelis Muhu dokumentaalfilm “Jagada või mitte jagada” valiti festivali Hot Docs eriprogrammi The Changing Face of Europe, kus toimub filmi rahvusvaheline esilinastus. Festivali programmis linastub ka Aljona Suržikova lühidokumentaalfilm “Oodates imet.”

Loe edasi
20.03.2019

Lähenemas on koolitusprogrammi „Ice and Fire Docs“ tähtaeg!

Uus koolitusprogramm „Ice and Fire Docs“ eesti ja soome dokumentaalfilmi autoritele ootab taotlusi 25. märtsini. Programm sündis Eesti Dokumentalistide Gildi, Eesti  Filmi Instituudi ja European Documentary Network'i tihedas koostöös.

Loe edasi
14.03.2019

Soome-ugri filmifestival ootab filmitegijaid töötubadesse

Tänavu suvel toimub maalilisel Võrumaal juba kuuendat korda Soome-Ugri Filmifestival FUFF, kus lisaks filmiprogrammi nautimisele saab end harida mitmetes huvitavates töötubades. Oma ala professionaalide juhendamisel toimuvad stsenaristika, eksperimentaalfilmi, analoogfilmi ja anima ja eksperimentaalmuusika töötoad. Lisaks saab harjutada näitlemist ning õppida filmide monteerimist. Osalema on oodatud nii juba kogenud, kui alles esimesi samme tegevad filmihuvilised.

Loe edasi
11.03.2019

Esilinastub Vahur Laiapea dokumentaalfilm „Afganistan. Vangis ja vabaduses“

12. märtsil kell 18.00 esilinastub Filmimuuseumis Vahur Laiapea dokumentaalfilm „Afganistan. Vangis ja vabaduses“. Filmi keskmes on 1980. aastal Afganistanis vangi langenud ja islamiusku astumise hinnaga ellu jäetud endine nõukogude sõdur Bahretdin Hakimov. Hakimov, afgaani nimega Sheikh Abdullah, oli lähedaste jaoks teadmata kadunud 2013. aastani. Peale mudžahiididega liitumist sõdis ta nõukogude relvavendade vastu ja liitus hiljem Talibaniga. Vahur Laiapea filmis teda Heratis 2016. aasta sügisel.

Loe edasi
07.03.2019

Eesti osalusel valminud film kandideerib 6 Nika auhinnale

Vene-Eesti-Prantsuse koostööfilm “Mees, kes üllatas kõiki” kandideerib 6 Nika filmiauhinnale. Nika auhind asutati 1987. aastal ning see on tähtsaim filmiauhind Venemaal.
Film on nomineeritud parima filmi, parima režii, parima stsenaariumi, parima mees- ja naispeaosa ja parima kõrvaltegelase kategoorias. Võitjad kuulutatakse välja 30. märtsil 2019.

Loe edasi
05.03.2019

Baltic Shorts Residency kutsub osalema

Baltic Shorts Residency (BSR) on kuu aega kestev lühifilmi stsenaariumite arendamise residentuur neile Baltimaade filmitegijatele, kes tahavad oma ideed viimistleda professionaalse juhendamise ja konsultatsioonide kaasabil valmis stsenaariumiks.

Loe edasi
26.02.2019

Algasid Riho Undi uue animafilmi “Tiivad” võtted.

Stuudios Nukufilm algasid animafilmi „Tiivad“ võtted. Filmi aluseks on Eduard Bornhöhe kirjanduskangelase, leiutaja Jaan Tatika kirjavahetus kuulsa Itaalia multitalendi ja renessansiajastu suurkuju Leonardo da Vinci vaimuga.  Kõiki füüsikaseadusi arvesse võttes üritavad mehed võitu saada gravitatsioonijõu fenomenist, et lennutada inimene kõrgele sinitaevasse. Filmis ei puudu ka romantiline liin ja armukolmnurk, millesse on peale Jaani ja Leonardo vaimu kaastatud ka Jaani kaunis naine Liisa.

Loe edasi
11.02.2019

Eesti Filmi Instituut jagas välja aasta esimesed toetused

2019. aasta esimeses tootmistoetuste ning vähemuskaastootmiste taotlusvoorus jagas Eesti Filmi Instituut (EFI) välja 1,32 miljonit eurot. Teiste seas said rahastuse nii spioonilugu, mille peaossa võib oodata Priit Võigemasti, kui Läti-Eesti koostööna valmiv lastefilm.

Loe edasi

Kalender

Uudised

Esilinastub portreefilm Toomas Edurist

Esmaspäeval, 22.aprillil esilinastub kinos Artis režissöör Ruti Murusalu portreefilm „Mees muinasjutust. Toomas Edur“, mille peategelaseks on tantsija, lavastaja ja Eesti Rahvusballeti kunstiline juht Toomas Edur.
Loe lisa