18.12.2018

Enim vaadatud EV100 dokumentaalfilm “Tuulte tahutud maa” on nüüd DVD´l ja Blu-ray´l

Suurejooneline loodusfilm „Tuulte tahutud maa“ on mitmekordselt purustanud senised dokumentaalfimide vaatajarekordid Eesti kinodes ning nüüd on film saadaval ka DVD ja Blu-ray formaadis.

Loe edasi
17.12.2018

Esilinastub Nukufilmi uus animafilm “Teofrastus”

Teisipäeval, 18. detsembril esilinastub plastiliinitehnikas lühi-animafilm „Teofrastus“.

Loe edasi
11.12.2018

Rea Lest valiti osalema Berliini filmifestivali ajal toimuvasse Shooting Starsi programmi

Rea Lest valiti osalema Berliini filmifestivali ajal toimuvasse mainekasse, filminäitlejaid tutvustavasse programmi European Shooting Stars. Programmis osalevad 10 näitlejat, kes valiti välja 29 kandidaadi hulgast. Žürii sõnul paistis Rea Lest kandidaatide hulgast silma kirgliku, jõulise ja tulise osatäitmisega Rainer Sarneti mängufilmis „November“.

Loe edasi
10.12.2018

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud “Eia jõulud Tondikakul” startis rekordtempos

Helge koguperefilm tõi avanädalavahetusel kinodesse 28 776 vaatajat, mis on EV100 filmiprogrammi teoste edukaim avalöök ning parim tulemus kodumaisele koguperefilmile.

Loe edasi
05.12.2018

GALERII: Eile õhtul esilinastus EV100 koguperefilm „Eia jõulud Tondikakul“

Eile, 4. detsembril esilinastus Apollo Solarise Kinos mängufilm „Eia jõulud Tondikakul”, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Meeleolukas esilinastus läks täissaalile ja tõi kohale lisaks filmiperele palju tuntud avaliku elu tegelasi koos lastega.

Loe edasi
04.12.2018

Tbilisi rahvusvahelisel filmifestivalil on fookuses Balti riigid

Eile õhtul avati pidulikult 19. Tbilisi rahvusvaheline filmifestival, mille fookuses on sel aastal Baltimaade filmikunst.

Loe edasi
03.12.2018

Eesti filmide paremik Madriidis

Detsembris toimuvad Madriidis kolmandat korda Eesti filmipäevad ESTilo nórdico. Sellel aastal on festival pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Viie päeva jooksul näidatakse filmoteegile kuuluvas art-house kinos Cine Doré  Eesti filme, mis seni Hispaania publikuni jõudnud ei ole.

Loe edasi
29.11.2018

Veiko Õunpuu uut filmi esitletakse Les Arcsis

Veiko Õunpuu uus mängufilm “Viimased” valiti osalema kaastootmisturu Les Arcs Work in Progress programmi, kus tutvustatakse filme, mis on järeltootmises ja millel on eeldused jõuda olulisemate festivalide ning müügiesindajate huviorbiiti. Les Arcsi kaastootmisturg toimub 15.-18. detsembril Prantsusmaal, Les Arcsis.

Loe edasi
28.11.2018

Võidukas nädal stuudio Eesti Joonisfilmi animafilmil “Briljantsuse demonstratsioon neljas vaatuses”

Möödunud nädal oli edukas noortele animarežissööridele Lucija Mrzljakile ja Morten Tšinakovile – nende animafilm  “Briljantsuse Demonstratsioon Neljas Vaatuses” võitis kokku kolm auhinda.

Loe edasi
21.11.2018

Viiest Eesti kultuuriinimesest valmivad portreefilmid

Eesti Rahvusringhääling, Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital kuulutasid tänavu suvel juba kolmandat korda välja portreefilmide konkursi, et leida põnevaid ideid Eesti oluliste kultuuriloojate ja nende tegevuse tutvustamiseks. 2020. aastal vaatajate ette jõudvad filmid on nüüdseks välja valitud.

Loe edasi
06.11.2018

SA Eesti Filmi Instituut otsib animafilmi eksperti

SA Eesti Filmi Instituudi (EFI) eesmärk on Eesti rahvusliku filmikultuuri säilitamine ja arendamine. Sihtasutus juhindub riiklikust kultuuripoliitikast ja filmivaldkonna arengusuundadest.

Loe edasi
06.11.2018

Eesti vaadatuim dokumentaalfilm „Tuulte tahutud maa“ jõuab Soome kinolevisse

Cinamoni juhatuse liikme Toomas Luhatsi sõnul on “Tuulte tahutud maa” imeline linalugu ning meie jaoks on see esimene kodumaine film, mille me viime oma värskesse kinno REDI meelelahutuskeskuses, Helsingis.

Loe edasi
01.11.2018

EV100 kogupereseiklus „Eia jõulud Tondikakul“ avab laste- ja noortefilmide festivali JustFilm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks valminud kogupereseiklus „Eia jõulud Tondikakul“ on valitud Pimedate Ööde Filmifestivali alafestivali JustFilm pidulikuks avafilmiks.

Loe edasi
30.10.2018

60. Lübecki Põhjamaade filmipäevadel toimub laiahaardeline Balti fookus

30.10.– 4.11.2018 toimuvad Saksamaal Lübeckis juba 60. korda Lübecki Põhjamaade filmipäevad. Festivali raames tähistatakse Eesti, Läti ja Leedu riikide 100. juubelit ning kavas on mahukas programm regiooni uuemast ja vanemast filmiloomingust.

Loe edasi
29.10.2018

Dokumentaalfilm “Juured” jõuab rahvusvahelise publiku ette

EV100 filmiprogrammi kuuluva dokumentaalfilmi “Juured” rahvusvaheline esilinastus toimub Lübecki filmifestivalil Saksamaal. Novembris on filmi ootamas linastused ka Berliinis ja Stockholmis.

Loe edasi

Kalender

Uudised