08.03.2017

“Sangarid" muukisid lahti ukse Eesti kinopubliku südamesse

Jaak Kilmi seikluskomöödiat “SANGARID" on käinud kinodes üle Eesti vaatamas juba enam kui 60 000 silmapaari! Praeguseks on "Sangarite" kinopubliku seas filmi üheks meeleolukamaks stseeniks kujunenud hotelli ukse avamine. “Sangarite" meeskond otsustas seda stseeni kõigile jagada!
Vaata klippi siit: https://www.youtube.com/watch?v=71gFkzoN9sg

Pärast kolmandat nädalavahetust on “Sangareid” näinud 59 788 vaatajat, kes on jätnud piletikassasse 338 410 eurot. Nende numbritega paigutub film kõigi aegade Eesti linateoste edetabelis samuti Taska Filmi toodetud “Klassikokkutuleku” ja “1944” järel kolmandale kohale.

Filmi peategelasi kehastavad Märt Pius, Karl-Andreas Kalmet ja Veiko Porkanen, kelle kõrval astuvad üles veel Henrik Kalmet, Ott Sepp, Marika Barabanštšikova, Tõnu Kark, Andres Dvinjaninov, Esko Salminen ja paljud teised.

Seikluskomöödia “Sangarid” põhineb Martin Alguse originaalstsenaariumil, kes aitas kirjutada Eesti publikurekordi löönud “Klassikokkutuleku”. Lavastajaks on Jaak Kilmi, keda kinokülastaja teab kui “Disko ja tuumasõda” ja “Sigade revolutsioon” režissööri. Filmi operaator on Aigars Sērmukšs, kunstnik Katrin Sipelgas, kostüümikunstnik Anu Lensment ja monteerija Tambet Tasuja.

Filmi produtseerib Taska Film (“Klassikokkutulek”, “1944”) ja levitab ACME Film.

Filmi kaastootjateks on MRP Matila Röhr Productions (Soome) ja Film Angels Productions (Läti). Filmi rahastasid Eesti Filmi Instituut, Kultuurkapital, ACME Film ja TV3. Eestis on filmi valmimisele kaasa aidanud Original Sokos Hotel Viru, Tallink, Cramo  jt. 

Inspireerituna omast ajastust on käesoleva filmi sisu, sündmused ja tegelased väljamõeldis. Kokkulangevused filmi ja reaalsete isikute, nimede või sündmustega on juhuslikud.

Link fotole KUS VÕTI ON?https://we.tl/RLJNiXNqWb

Treiler: https://www.youtube.com/watch?v=BernySZcdIo
Facebook: www.facebook.com/sangaridfilm
Instagram: www.instagram.com/sangaridfilm/
Koduleht: www.acmefilm.ee/filmid/sangaridfilm
Klipid filmist: www.youtube.com/channel/UCAmnhpe73T9YoMBUb8SAY6Q

Lisainfo
Katre Valgma
Levi- ja turundusjuht
5302 3005
katre.valgma@acmefilm.ee

Ivo Kallasmaa
Kommunikatsioonibüroo Dalton
Laeva 2, Tallinn
ivo@dalton.ee
+372 506 4593
www.dalton.ee

Kalender

Uudised

Elektriteater kutsub Jüri Järveti 100. sünniaastapäeval kinno

18. juunil täitub sada aastat fenomenaalse näitleja Jüri Järveti sünnist. Tartu Elektriteater kutsub sel puhul vaatama üle maailma tuntust kogunud filme, kus osatäitjaks Järvet. Kinolinal näeb kolme filmi Järveti näitlejakarjääri kõrgajast: Shakespeare´i üheks parimaks ekraniseeringuks peetud “Kuningas Leari”, kultuslikku ulmefilmi “Solaris” ning Eesti komöödiaklassikasse kuuluvat “Viini postmarki”.
Loe lisa