03.02.2015

Esilinastub Riho Undi nukufilm “Isand"

Homme, 4. veebruaril esilinastub kinos “Sõprus” Riho Undi uus nukufilm “Isand".

Friedebert Tuglase novelli “Popi ja Huhuu” ainetel loodud film jutustab loo, milles koer Popi ja pärdik Huhuu ootavad koju oma isandat, kes ühel päeval lihtsalt enam ei tule. Sellest päevast algab nende ühine elu. Popi, olles ise küll targem, alistub ahvi tujudele sümboliseerides seega kuulekust ja allaheitlikkust. Huhuu, olles sümboliks liiderlikkusele ning rumalusele, võtab tasahilju üle isanda rolli. Nii liiguvad mõlemad kangelased koos traagilise lõpu poole.

Riho Undi sõnul räägib film loo heast ja halvast isandast ning vastutusest. Tänapäeva maailmas juhivad meid kõiki erinevad isandad, olgu need tööandja või riigijuhi näol. Meie elu sõltub paljuski sellest, millised isandad meil on. Kas oleme oma isandatega õnnelikud. Kas jääme ellu sõltumata sellest, milline isand meid valitseb. Need on küsimused, millele film vastust otsib.

Filmis kasutatakse Lepo Sumera ja Arvo Pärdi muusikat. Kuna filmi tegelasteks on loomad, kes ei räägi, on muusikale antud roll nende tunnete ja meeleolude väljendamiseks.

Filmi tootja on Nukufilmi stuudio ning selle valmimist on toetanud Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

Alates reedest linastub kinos Artis Riho Undi filmiprogramm, kus lisaks “Isandale” saab näha veel kolme nukufilmi.  Riho Undi ja Hardi Volmeri poolt 1986 aastal loodud film “Kevadine kärbes” põhineb A.H. Tammsaare miniatuuril "Kärbes, prussakas ja ämblik”. Film on mõistulugu, mis käsitleb eetikaküsimusi inimsuhetes. 2007 aastal loodud nukufilm “Põhjakonn” baseerub F. R. Kreutzwaldi “Eesti rahva ennemuistsetel juttudel” ja räägib loo Noormehest, kes päästab Põrguneitsit ära kasutades maailma, kuid hiljem näinud, et see ei muuda suhtumises suurt midagi, hukutab selle taas.

Andrus Kivirähki ja Riho Undi stsenaariumi alusel loodud “Vennad Karusüdamed” viib vaataja lustlikule reisile läbi kunstiajaloo. Filmi kangelased on vene kunstniku Ivan Shiskini kultusmaalilt “Hommik männimetsas” pärit kolm karupoega. Kaotanud kunstnikust ema, satuvad vennakesed Henry, Vincent ja August kõigi loojate unelmatelinna Pariisi. Kõik katsed kunstnikena elatist teenida karupoegadel ebaõnnestuvad. Nende impressionistlikud “soperdused” ei leia tunnustust. Maskeerituna tsirkuselõvideks seiklevad karupojad tagasi Venemaale, et üles leida karuema pärandus.

Filmi “Isand” treiler on leitav aadressilt:
https://vimeo.com/117208806

Fotosid filmist saab alla laadida aadressilt:
http://goo.gl/Y83lj9

Lisainfo:
Andrus Raudsalu
produtsent
andrus.raudsalu@nukufilm.ee
+3725100500

Kalender

Uudised

„Jeesus näitab teed kiirteele“ sai Šveitsis auhinna

Šveitsis, Neuchateli rahvusvahelisel fantaasiafilmide festivalil maailmaesilinastunud Eesti-Etioopia-Hispaania-Suurbritannia-Rumeenia-Läti koostööfilm „Jeesus näitab teed kiirteele“ sai festivali tähtsuselt teise auhinna. Auhind „Imagining the Future“ on pühendatud kunstnikutööle ning sellega kaasneb 5000 EUR suurune preemia. Preemia anti välja filmile, „mis on tehtud äärmiselt nappide vahenditega kuid suure kire ja leidlikkusega ning mille retro- ja lo-fi esteetika viib meid maailma, kus liikuv pilt ja animatsioon tekitavad koos üllatava tulemuse“. Filmi kunstnikutöö autorid on režissöör Miguel Llansó, eesti filmikunstnik Anna-Liisa Liiver ning Aitor ja Fran Almuedo Hispaaniast.
Loe lisa