09.08.2019

Eesti loodusfilm “Tuulte tahutud maa” võitis Mehhikos parima täispika filmi auhinna

Joosep Matjuse loodusfilm “Tuulte Tahutud Maa” võitis parima täispika filmi auhinna Mehhikos, Tulumi Maailma Keskkonnafilmi Festivalil “TULUM WE” programmis. Festival loodi eesmärgiga tõmmata Kariibi mere piirkonna inimeste tähelepanu keskkonnateemadele, kuid lisaks probleemidest rääkivatele filmidele soovivad tegijad tuua kohalikeni ka kauneid visuaalseid teoseid maailma eri paikade loodusest. “Tuulte Tahutud Maa” paelus Mehhiko vaatajaid oma ürgse ja puutumatu põhjamaise loodusega.

Tulumi Maailma Keskkonnafilmi Festival toimub kaks korda aastas: SOL linastused juulis ning LUNA linastused novembris. “Tuulte Tahutud Maa” linastus SOL programmis, mis leidis aset 15. - 21. juuli 2019, ajaloolises maiade sadamalinnas Tulumis.

Hiljuti valiti Eesti loodusfilm “Tuulte tahutud maa” veel ka Venemaa “Barents Ecology Film Festival’i” programmi, mis toimub 22. – 30. september 2019 Petrozavodski linnas, Onega järve ääres. Festivali programmi pääsemine on juba omaette suur saavutus, kuna sinna valiti kokku vaid 10 täispikka filmi.

Film valmis Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi raames.

Filmi režissöör on Joosep Matjus. Produtsendid on Riho Västrik, Katri Rannastu, Atte Henriksson.

Loodushelid lindistas Veljo Runnel, originaalmuusika kirjutas ansambel Eeter.

Filmi tootja on WildKino, rohkem infot leiab www.wildkino.ee


Lisainfo:
Katri Rannastu
“Tuulte tahutud maa” produtsent
+37256647979
wildkinoest@gmail.com

Kalender

Uudised

Eesti Kultuurkapitali nõukogu pöördumine ja erimeetmed kriisi leevendamiseks

Eristipendium

Et säilitada raskustesse sattunud loome- ja spordiinimeste tegevus ka viirusepuhangust tingitud kriisis, kehtestas Kultuurkapitali nõukogu eriolukorra kehtimise ajaks meetme, millega on sihtkapitalidel ja maakondlikel ekspertgruppidel õigus eraldada ka jaotuste vahelisel ajal omal algatusel eristipendiume valdkonna ja/või maakonna tunnustatud loome- ja spordiinimestele loomingulise või sportliku tegevuse säilitamiseks. Ekspertgruppide eristipendiumi piirmääraks on kuni 500 eurot ning sihtkapitalidel kuni 2000 eurot.
Loe lisa

Auhinnatud kodumaine animafilm nüüd kõigile vaadatav

Eesti animafilm “Sounds Good” (rež. Sander Joon) on varasemalt rännanud enam kui neljakümnel festivalil. Muuhulgas on film jõudud sellistele olulistele animafestivalidele nagu Annecy, Go Short, Animateka ja GLAS. Lisaks on film pälvinud parima tudengianimatsiooni auhinna järgmistel festivalidel: Stuttgart, Fredrikstad, Kaboom ja Supertoon.
Loe lisa