09.08.2019

Eesti loodusfilm “Tuulte tahutud maa” võitis Mehhikos parima täispika filmi auhinna

Joosep Matjuse loodusfilm “Tuulte Tahutud Maa” võitis parima täispika filmi auhinna Mehhikos, Tulumi Maailma Keskkonnafilmi Festivalil “TULUM WE” programmis. Festival loodi eesmärgiga tõmmata Kariibi mere piirkonna inimeste tähelepanu keskkonnateemadele, kuid lisaks probleemidest rääkivatele filmidele soovivad tegijad tuua kohalikeni ka kauneid visuaalseid teoseid maailma eri paikade loodusest. “Tuulte Tahutud Maa” paelus Mehhiko vaatajaid oma ürgse ja puutumatu põhjamaise loodusega.

Tulumi Maailma Keskkonnafilmi Festival toimub kaks korda aastas: SOL linastused juulis ning LUNA linastused novembris. “Tuulte Tahutud Maa” linastus SOL programmis, mis leidis aset 15. - 21. juuli 2019, ajaloolises maiade sadamalinnas Tulumis.

Hiljuti valiti Eesti loodusfilm “Tuulte tahutud maa” veel ka Venemaa “Barents Ecology Film Festival’i” programmi, mis toimub 22. – 30. september 2019 Petrozavodski linnas, Onega järve ääres. Festivali programmi pääsemine on juba omaette suur saavutus, kuna sinna valiti kokku vaid 10 täispikka filmi.

Film valmis Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi raames.

Filmi režissöör on Joosep Matjus. Produtsendid on Riho Västrik, Katri Rannastu, Atte Henriksson.

Loodushelid lindistas Veljo Runnel, originaalmuusika kirjutas ansambel Eeter.

Filmi tootja on WildKino, rohkem infot leiab www.wildkino.ee


Lisainfo:
Katri Rannastu
“Tuulte tahutud maa” produtsent
+37256647979
wildkinoest@gmail.com

Kalender

Uudised

Mängufilmi „Eia jõulud Tondikakul“ põhjal valmiv lasteraamat kogub Hooandjas toetust

Aasta tagasi jõudis kinodesse Eesti Vabariik 100 konkursi raames valminud mängufilm “Eia jõulud Tondikakul”, millest sai kiiresti vaadatuim kodumaine koguperefilm. Film on võitnud auhindu ka rahvusvahelistel filmifestivalidel. Nüüd on filmi põhjal valmimas lasteraamat “Eia seiklus Tondikakul”. Raamatu autor on filmi režissöör ja stsenarist Anu Aun, illustraator Sirly Oder. Filmiga võrreldes on raamatu kaante vahele mahutatud veel rohkem seiklusi. Mõned on sellised, mis jäid filmist välja, mõned on autor spetsiaalselt raamatu tarvis juurde kirjutanud. Hooandjate toel jõuab raamat lugejateni juba enne jõule.
Loe lisa