08.07.2019

Eesti filmid võitsid Karlovy Vary filmifestivalil kaks auhinda

28. juunist – 6. juuli toimunud 54. Karlovy Vary filmifestivalil pälvisid Eesti filmid kaks auhinda. Karlovy Vary filmifestivalil maailma esilinastunud Ksenija Ohhapkina dokumentaalfilm „Surematu“ sai parima dokumentaalfilmi Grand Prix. Martti Helde mängufilm „Skandinaavia vaikus“ võitis Europa Cinemas Label auhinna.Dokumentaalfilm „Surematu“ uurib, kuidas tänapäeva Venemaal „toodetakse“ kodanikke, kelle ülimaks eesmärgiks on anda oma elu isamaa eest ja saavutada seeläbi surematus.

„See on film inimestest, keda on mõjutanud propaganda“, ütles režissöör. „Pärast filmi tegemist mõistan ma ka ise paremini, mis Venemaal toimub, miks inimesed toetavad valitsust ja poliitsüsteemi, mis tegutseb nende ja nende laste vastu.“

„Surematu“ on vene režissööri Ksenija Ohhapkina ja produtsent Riho Västriku teine koostööprojekt. Filmi tootis Vesilind OÜ, koostöös Läti filmistuudioga VFS Films.

Martti Helde mustvalge mängufilm „Skandinaavia vaikus“ võitis festivalil Europa Cinemas Label auhinna. Europa Cinemas Label auhinda antakse välja Berliini, Veneetsia, Locarno, Cannes’i ja Karlovy Vary filmifestivalidel. Auhind on ellu kutsutud eesmärgiga suurendada filmide nähtavust ja levi.

„Mul on eriliselt hea meel, et „Skandinaavia vaikus“ on alustanud oma festivalide teekonda sellise tunnustusega. Europa Cinemas Label award on kvaliteedimärk, mis aitab meie filmil levida ning jõuda rohkemate vaatajateni. See on oluline nii meie filmile aga ka Eesti filmile tervikuna,” märkis Helde.

Filmi produtsent on Elina Litvinova filmistuudiost Three Brothers. Film on toodetud koostöös Prantsuse ja Belgia butiiklevitajatega.

A-kategooriasse kuuluv Karlovy Vary filmifestival on üks olulisemaid filmisündmusi Euroopas. Lisainfo festivali kohta kviff.com.


Lisainfo filmide kohta:

„Surematu“ www.immortal.ee
Filmi treiler: https://vimeo.com/289813140

„Skandinaavia vaikus“ https://www.facebook.com/scandinaviansilence/
Filmi treiler: https://vimeo.com/314322683


Lisainfo:
Aurelia Aasa
Eesti Filmi Instituudi festivalide levi koordinaator
aurelia@filmi.ee

Kalender

Uudised

Saare Arenduskeskus kutsus ellu Saarte Filmifondi

Saarte Filmifondi eesmärgiks on edendada eelkõige Saaremaal professionaalsete audiovisuaalsete teoste tootmist, tuua Saaremaale investeeringuid, reklaamida Saaremaad Eestis ja välismaal. Saarte Filmifond hakkab kaasrahastama Saaremaal ülesvõetavaid filme, telesarju, muusikavideosid, reklaame ja teisi filmiprojekte. Sihtrühmaks on filmitegijad Eestist ja mujalt, muuhulgas kohalikud ja rahvusvahelised filmitudengid ja -ühendused.
Loe lisa

Eesti dokumentaalfilm rahavaba maailma ehitamisest Tallinnas jõuab kinoekraanidele

Alates reedest, 13 septembrist  jõuab kino ARTIS ekraanile dokumentalistide Minna Hindi ja Meelis Muhu film „Jagada või mitte jagada“. Film jälgib kuidas Hollandist pärit Mark otsib võimalust elada väljaspool kapitalismi. Ta kutsub inimesi liituma Tallinnas tegutseva kogukonnaga, kus elatakse ilma rahata ning omavahel jagatakse oskusi, kogemusi, toitu ja armastust.
Loe lisa