08.07.2019

Eesti filmid võitsid Karlovy Vary filmifestivalil kaks auhinda

28. juunist – 6. juuli toimunud 54. Karlovy Vary filmifestivalil pälvisid Eesti filmid kaks auhinda. Karlovy Vary filmifestivalil maailma esilinastunud Ksenija Ohhapkina dokumentaalfilm „Surematu“ sai parima dokumentaalfilmi Grand Prix. Martti Helde mängufilm „Skandinaavia vaikus“ võitis Europa Cinemas Label auhinna.Dokumentaalfilm „Surematu“ uurib, kuidas tänapäeva Venemaal „toodetakse“ kodanikke, kelle ülimaks eesmärgiks on anda oma elu isamaa eest ja saavutada seeläbi surematus.

„See on film inimestest, keda on mõjutanud propaganda“, ütles režissöör. „Pärast filmi tegemist mõistan ma ka ise paremini, mis Venemaal toimub, miks inimesed toetavad valitsust ja poliitsüsteemi, mis tegutseb nende ja nende laste vastu.“

„Surematu“ on vene režissööri Ksenija Ohhapkina ja produtsent Riho Västriku teine koostööprojekt. Filmi tootis Vesilind OÜ, koostöös Läti filmistuudioga VFS Films.

Martti Helde mustvalge mängufilm „Skandinaavia vaikus“ võitis festivalil Europa Cinemas Label auhinna. Europa Cinemas Label auhinda antakse välja Berliini, Veneetsia, Locarno, Cannes’i ja Karlovy Vary filmifestivalidel. Auhind on ellu kutsutud eesmärgiga suurendada filmide nähtavust ja levi.

„Mul on eriliselt hea meel, et „Skandinaavia vaikus“ on alustanud oma festivalide teekonda sellise tunnustusega. Europa Cinemas Label award on kvaliteedimärk, mis aitab meie filmil levida ning jõuda rohkemate vaatajateni. See on oluline nii meie filmile aga ka Eesti filmile tervikuna,” märkis Helde.

Filmi produtsent on Elina Litvinova filmistuudiost Three Brothers. Film on toodetud koostöös Prantsuse ja Belgia butiiklevitajatega.

A-kategooriasse kuuluv Karlovy Vary filmifestival on üks olulisemaid filmisündmusi Euroopas. Lisainfo festivali kohta kviff.com.


Lisainfo filmide kohta:

„Surematu“ www.immortal.ee
Filmi treiler: https://vimeo.com/289813140

„Skandinaavia vaikus“ https://www.facebook.com/scandinaviansilence/
Filmi treiler: https://vimeo.com/314322683


Lisainfo:
Aurelia Aasa
Eesti Filmi Instituudi festivalide levi koordinaator
aurelia@filmi.ee

Kalender

Uudised

Anri Rulkovi preemia pälvisid Johannes Magnus Aule ja Teresa Väli

Kolmapäeval anti Balti Filmi- ja Meediakoolis välja neljas Anri Rulkovi preemia, mis seekord läks jagamisele kahe neljanda kursuse filmitudengi vahel. Lühifilmi „Reiv“ eest pälvis preemia Johannes Magnus Aule ja lühifilmi „Karm liin“ eest Teresa Väli. Esimese puhul tõstis žürii esile inimese tajupiiride veenvat kinematograafilist kirjeldamist, teise puhul laste mängu ja tõsielu oskuslikku põimingut filmi kompositsioonis.
Loe lisa

Aina Järvine kogupereanimatsioon „Bayala: maagiline teekond“ linastub Eesti kinodes märtsi lõpus

20. märtsil 2020 linastub Eesti kinodes „Bayala: maagiline teekond“. See on kogu perele loodud täispikk animafilm, mis põhineb Saksa mängufiguuride tootja Schleich’i ühel kuulsatest mänguasjade maailmadest ja mille tootjateks on Ulysses Filmproduktion (Saksa) and Fabrique d’Images (Luksemburg). Film, mille peamiseks sihtgrupiks on 5-12-aastased vaatajad, sisaldab eepilisi seiklusi, huumorit ja meelelahutust kogu perele. Film räägib sõprusest ja eneseotsimisest ning elulistest teemadest, nagu koostöö ja loodushoid. Kindlasti leidub filmis ka piisavalt naerukohti nii väikestele kui suurtele.
Loe lisa