29.11.2021

Viimane võimalus saata enda lühifilm Eesti suurimale noorte filmifestivalile

1. detsembri südaööl lõppeb Eesti suurimale noorte filmifestivalile lühifilmide esitamise tähtaeg. Rakvere Gümnaasiumi filmifestival (RGFF) ootab kuni 20 minuti pikkuseid linateoseid, mille hulgast valivad žüriiliikmed välja kümme lühifilmi, mida näidatakse suurejoonelisel finaalsõul viiendal veebruaril.

RGFF on Eesti suurim noorte korraldatud lühifilmide festival, mis sai alguse 2004. aastal ning mille eesmärk on pakkuda alustavatele kineastidele võimalust tuua enda film publiku ette ja motiveerida õpilasi ja tudengeid, keda paelub filmikunst.

 

Festivalil tunnustatakse noori kahes kategoorias: õpilaskategoorias, kuhu kuuluvad filmitegijad vanuses kuni 19 aastat (k.a), ning tudengikategoorias, kuhu kuuluvad filmitegijad vanuses 20-26 aastat. Filmidel puudub teema- ning žanripiirang, mis tagab loomevabaduse ja võimaldab esitada filme soovitud teemal.

 

Festival on noortele väärt väljund oma loomingu tutvustamiseks ning hea võimalus pälvida tagasisidet Eesti filmimaastikul tunnustatud tegijatelt.

 

Saadetud filme hindab meisterlik eelžürii, kelle valiku põhjal pääseb finaali kummastki kategooriast viis linateost. Finaalis linastuvaid filme hindab professionaalne põhižürii ning mõlema kategooria parimaid pärjatakse auhindadega.

 

Läbi aastate on žüriisse kuulunud palju tuntud ning mainekaid filmi- ja kultuurieksperte, nende hulgas filmi “Tõde ja õigus” stsenarist ja režissöör Tanel Toom, filmirežissöörid René Vilbre ja Mikk Mägi, helilooja Pärt Uusberg, Eesti Filmi Instituudi juhataja Edith Sepp, näitlejad Ester Kuntu ja Pääru Oja ning PÖFFi juht Tiina Lokk-Tramberg.

 

Vabariiklikult tuntud festivalilt on tuule  tiibadesse saanud hulk andekaid noori, kes on tänaseks filmindusega tihedalt seotud. Nende hulgas on näiteks tudengi-Oscari võitja German Golub, tuntud sisulooja Victoria Villig ning noored filmitegijad Meel Paliale ja Urmet Piiling.

 

Kolme filmiga RGFF´il osalenud ning mitmeid auhindu võitnud filmitegija Urmet Piiling meenutab festivali kui kohta, kus filmitegijaid võeti alati hästi vastu. “See ei ole lihtsalt festival, kuhu sa lähed enda filme näitama, sa lähed elamust saama,” meenutas ta.“Kui saad enda filmi vaadata suurel ekraanil koos rahvaga, siis see on see, mis teeb filmist filmi.”

Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali suurejooneline finaalüritus leiab aset 2022. aasta 5. veebruaril, millest tehakse ka otseülekanne. Festivali meeskonna eesmärk on korraldada seekordne festival suuremalt, uhkemalt ning glamuursemalt kui kunagi varem.

Eelmisel aastal esitati festivalile kokku 21  lühifilmi, millest 8 kuulusid õpilas- ning 13 tudengikategooriasse.

 

Lisainfot osalemise kohta leiab Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali kodulehelt https://filmifestival.eu/ ning sotsiaalmeediakontodelt.

 

Foto autor: Erakogu

 

Kontaktinfo:

Karl-Ander Pais

festivalijuht

+372 5309 8088

 ander@filmifestival.eu

 

Margus Vahter

pressijuht

+372 5617 8500

margus@filmifestival.ee

 

 

Kalender

Uudised