09.06.2021

USA Sundance Institute toetas Anna Hintsi esimese täispika dokumentaalfilmi valmimist

Eesti-Prantsuse-Islandi koostööna valmiv režissöör Anna Hintsi esimene täispikk film „Savvusanna sõsarad“ pälvis 40 000 dollarilise tootmistoetuse Sundance Institute’i dokumentaalfilmide fondist. Toetusele kandideeris 1100 projekti üle maailma, millest valiti välja 18.

Produtsent Marianne Ostrati sõnul on konkurents Sundance Institute’i dokumentaalfilmide fondist toetuse saamiseks väga tihe: „Tegemist on Ameerika ühe olulisima sõltumatut filmitegemist toetava organisatsiooniga. Taotlusi filmitegijatelt üle maailma laekus 1100. Välja valitud 18 projektist vaid kolme puhul on nii filmi režissöör kui produtsendid pärit Euroopast. Nii tiheda sõela läbimine on tohutu tunnustus ja tagasiside, et film, mida me teeme kõnetab, puudutab ja selle valmimist peetakse oluliseks. Väga paljud Sundance Institute’i toetatud dokfilmid esilinastuvad maailma olulisimatel filmifestivalidel ning jõuavad välja Oscari nominatsioonini. Sundance Institute’i toetusega kaasneb ka kuulumine loomingulisse kogukonda ehk niinimetatud Sundance family’sse - rahvusvahelised seminarid ja paneeldiskussioonid, kontaktid teiste filmitegijatega üle maailma, võimalus tagasisideks filmi tööversioonile, uus inspiratsioon ning seda kõike ühendav Sundance’i sõltumatu kino vaimsus - sellel on nii Anna kui minu jaoks väga suur väärtus,” lisas Marianne Ostrat. 

 

Savvusanna sõsarad“ on Anna Hintsi esimene täispikk dokumentaalfilm, mille keskmes on suitsusaun ja naised ning nende isiklikud pihtimused. Naised pesevad suitsusauna hämaruses maha oma kehadesse kuhjunud häbi. Pihtides teineteisele kõige intiimsemaid ja häbiväärseid lugusid, moodustub suitsusauna sõsarkond, kes üksteist toetab läbi nutu ja naeru. „Suitsusaun on mulle nii oluline olemise osa, ja see on olnud meie esiemade füüsilise ja vaimse puhastumise paik, kus põlvkondade vahel tarkusi ja tundmusi on jagatud. Suitsusaunas on sünnitatud ja surnuid pestud, ravitsetud. Loodan selle filmiga avaldada midagi sellist, mida kunagi varem sellisel viisil ei ole dokumenteeritud,“ kirjeldas Anna Hints filmi sisu.  

 

Kagu-Eesti maagiline ja siiani elus suitsusauna kombestik kuulub UNESCO inimkonna vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja ning on seega ka maailmas unikaalne keskkond.  “Mul on tohutult hea meel, et midagi mulle nii kodust ja omast on suutnud kõnetada Sundance Institute’i, kellel on filmidele äärmiselt kõrged kunstilised standardid,” lisas Anna Hints.  

 

Film valmib Eesti-Prantsuse-Islandi koostöös. Filmi Prantsusmaalt pärit monteerija Qutaiba Barhamji on muuhulgas monteerinud ka filmi "Little Palestine. Diary of A Siege" (rež: Abdallah Al-Khatib), mis linastub juulis Cannes'i filmifestivalil programmis ACID. Qutaiba Barhamji viibib kuni jaanipäevani Tartus, kus töötab koos Anna Hintsiga “Savvusanna sõsarate” montaaži kallal. Filmile loob muusika ansambel Eeter koostöös Islandi helilooja Edvard Egilssoniga.  

 

„Savvusanna sõsarad“ produtsent on Marianne Ostrat (Alexandra Film, Eesti) ning kaasprodutsendid Juliette Cazanave, Pierre Jestaz (Kepler22 Productions, Prantsusmaa) ja Hlín Jóhannesdóttir (URSUS Parvus, Island). Filmi operaator on Ants Tammik, monteerija Qutaiba Barhamji (Prantsusmaa). Filmi platsiheli on salvestanud Tanel Kadalipp. 

 

Filmi valmimist toetavad Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Tartu Filmifond, Centre national du cinéma et de l’image animée ning Sundance Institute. Projekti arendati Ice & Fire Docs dokfilmide arendusprogrammis.

 “Savvusanna sõsarad” jõuab kinodesse 2022. aasta kevadel.  

 

Filmi Facebooki leht: https://www.facebook.com/SmokeSaunaSisterhood

Filmi Instagrami leht: https://www.instagram.com/smokesaunasisterhoodfilm/

 

Lisainfo:

Marianne Ostrat

Produtsent, Alexandra Film

marianne@alexandrafilm.ee

+372 523 3577

Kalender

Uudised

Eesti filmitööstus otsib kevadseminaril võimalusi ellujäämiseks

Täna koguneb kogu eesti filmivaldkond kinos Sõprus kevadseminarile, et arutada filmitööstuse hetkeseisu ning tuleviku väljavaateid. Eesti Filmitööstuse Klastri ja Eesti Kinoliidu korraldatud seminar „Eesti filmitootmine – projektipõhine eluviis või jätkusuutlik ettevõtlus“ on esimene sellelaadne, puudutades tervet filmisektorit. Seminari 250 osavõtja seas on filmiettevõtjad ning loomingulised ja tehnilised töötajad.
Loe lisa