21.03.2023

Täna esilinastub Eestis režissöör Anna Hintsi Sundance’il auhinnatud dokumentaalfilm „Savvusanna sõsarad“

Täna, 21. märtsil esilinastub kodupublikule Anna Hintsi kauaoodatud film “Savvusanna sõsarad”, mille eest Hints pälvis jaanuaris mainekal Sundance’i filmifestivalil maailmakino dokumentaalfilmide võistlusprogrammis parima režissööri auhinna. Film jõuab kinodesse üle Eesti 24. märtsist.Režissöör Anna Hintsi sõnul on aastaid kestnud filmitegemine olnud võimas tervenemisprotsess paljude sõsarkonna liikmete jaoks: „Poolteist tundi hämarat kinosaali annab võimaluse kogeda suitsusauna väekat ja turvalist ruumi, kus kõik emotsioonid ja elukogemused on lubatud ning sõsarkonna poolt toetatud. Loodan, et kinokülastajad tunnevad kinosaali pimeduses end osana sõsarkonnast ning saavad julgustust võtta üles tabuteemasid ja olla haavatavad. Olen ise kogenud, et oma üleelamistele hääle andmine on vabastav ja tervendav, kui meie ümber on turvaline ja toetav kogukond,” lisas Hints.

Produtsent Marianne Ostrat on Eesti esilinastuse eel elevil: „Oleme jaanuaris Ameerikas ja äsja Taanis linastunud filmile saanud palju positiivset ja liigutavat tagasisidet ning ootan põnevusega, kuidas kodumaine publik filmi vastu võtab. Film „Savvusanna sõsarad“ räägib ühest erakordsest kogukonnast ja tegevuspaigaks on unikaalne suitsusaun - samas filmi sisu on universaalne ja teemad ajatud. Neid lugusid, mida naised filmis räägivad on tõenäoliselt omal nahal kogenud meie kõigi pereliikmed, sõbrad ja tuttavad. Taipamine, et keerulistel teemadel rääkida pole häbiasi, võiks olla „Savvusanna sõsarate“ panus Eesti kultuuriloos,“ arvab Ostrat.

„Savvusanna sõsarad“ esilinastub 21. märtsil Tallinnas ja 23. märtsil Tartus. Film on kinodes üle Eesti 24. märtsist,valitud kinodes eellinastused 22. märtsist. Filmi levitab Eestis ACME Film. 

Taustainfo:
„Savvusanna sõsarad“ on kaasaegne ja intiimne film naistest, kes suitsusauna kaitsvas pimeduses kokku tulevad, oma sügavamaid saladusi jagavad ning kehasse kogunenud häbi ja valu maha pesevad. Film tutvustab ka Vana-Võromaa suitsusauna kombestikku („savvusannakombõ“), mis on kantud UNESCO inimkonna vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja. Tegu on esimese Eesti dokumentaalfilmiga, mis esilinastus mainekal Sundance´i filmifestivali maailmakino dokumentaalfilmide võistlusprogrammis ning pälvis ka väärika parima režissööri auhinna.

Filmi „Savvusanna sõsarad“ režissöör ja stsenarist on Anna Hints. Produtsent on Marianne Ostrat (Alexandra Film, Eesti), kaasprodutsendid on Juliette Cazanave (Kepler22 Productions, Prantsusmaa), Hlín Jóhannesdóttir (Ursus Parvus, Island) ja Eero Talvistu † (Eesti). Filmi operaator on Ants Tammik, monteerijad Hendrik Mägar, Tushar Prakash, Qutaiba Barhamji, Martin Männik ja Anna Hints. Heli salvestasid Tanel Kadalipp ja Patrick McGinley. Helirežissöör on Huldar Freyr Arnarson (Island) ning heliloojad Edvard Egilsson (Island) ja ansambel EETER (Anna Hints, Marja-Liisa Plats, Ann Reimann).

Filmi valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Centre national du cinéma et de l’image animée, SACEM, Sundance Institute Documentary Fund, Islandi Filmikeskus, Tartu Filmifond ja SVT. Projekti arendati Ice & Fire Docs dokfilmide arendusprogrammis. Projekti esitleti IDFA Forumil ja Nordisk Forumil.


Treiler: https://www.youtube.com/watch?v=Y7ZmtDvjdVc    


Meediakontakt:
Eneli Rohtla
+372 555 93 009
eneli.rohtla@agendapr.ee
OÜ Agenda Public Relations

Kalender

Uudised

Arko Okk’i film „Jäätee veerel“ linastub alates tänasest kinodes üle Eesti

Arko Okk’i uus dokumentaalfilm „Jäätee veerel“ (2023) linastub alates käesolevast nädalast 10-l ekraanil üle Eesti, sh Vormsi, Muhu, Pühalepa, Rapla, Võnnu, Kääpa, Lüllemäe, Ääsmäe, Tallinna kinos Sõprus ja Artis ning järgnevalt Kärdla, Risti, Oru, Pürksi, Kihelkonna, Kehra, Aakre, Rannu, Tartu Elektriteatris ning Manija laiul! Jälgige reklaami!
Loe lisa