11.10.2021

Sergei Kibuse filmiprojekt „Schrödinger“ võitis Baltic Pitching Forumil.

Vilniuses toimuv Baltic Pitching Forum kuulutas 8. oktoobri õhtul välja filmiprojektide esitluse võitjad. Parima projekti auhinna sai Sergei Kibuse lühianimafilm „Schrödinger“, millega kaasneb õigus esitleda filmiprojekti uuesti veebruaris 2022 Clermont-Ferrand Short Film Marketi Euro Connection kaastootmisfoorumil. Eestisse tuli ka Balti produtsentide žürii MEDIA auhind, mille sai Anna Hints oma lühimängufilmiga „Pimeala“, mida produtseerib Evelin Penttilä Stellar Filmist.

„Schrödinger“ on tegemises olev lühianimafilm, mis räägib eksistentsi ebakindlusest, kaduvusest ja ilust läbi toakass Schrödingeri silmade. Filmi tehnikana kasutatakse õlimaali animatsiooni ja 3D-d. Film on läbinud arenduse Eesti Filmi Instituudi ja Kultuurkapitali toetusel ning on otsimas rahastust tootmise alustamiseks. Film on kaudne kaaslane Sergei Kibuse eelmisele filmile „Teofrastus“ (Nukufilm 2019), mis on võitnud 15 auhinda ja osalenud ligi neljakümnel filmifestivalil. „Schrödingeri“ produtseerib Kadriann Kibus ning filmistuudio Rebel Frame.     

7.-9. oktoobrini toimuval Baltic Pitching Forumil osales 12 projekti Eestist, Lätist ja Leedust ning selle aasta külalismaalt Rootsist. Žüriis olid Laurent Crouzeix Clermont-Ferrand Short Film Festivalilt, produtsent Emilie Dubois, Torino Short Film Marketi esindaja Massimo D'orzi, produtsent ja levitaja Ben Vandendaele ning Sari Volanen YLE-st. Balti produtsentide žüriis olid Andreas Kask Nafta Filmsist, leedu produtsent Marija Razgutė ja Ieva Ūbele Lätist.

 

Lisainfo:

Produtsent Kadriann Kibus / Rebel Frame OÜ
kadriannk@gmail.com
+372 55 582 582

Kalender

Uudised