03.05.2023

Priit Tenderi lühianima „Koerkorter“ võitis Stuttgardis Grand Prix

2022. aastal Nukufilmi stuudios valminud Priit Tenderi lühianimafilm „Koerkorter“ võitis 25.–30. aprillini toimunud Stuttgarti rahvusvahelisel animafilmide festivalil Grand Prix.

Stuttgarti festival toimus tänavu 30ndat korda ning tegemist on festivaliga, mille Grand Prix võitmine annab ka õiguse kandideerida Oscarile. „Koerkorter“ valiti võitjaks 43 lühifilmide võistlusprogrammis osalenud filmi hulgast.

Festivalil viibis kohal ka Priit Tender ise, kes auhinna ka vastu võttis.

Kokku on „Koerkorter“ pälvinud seni juba 13 auhinda, nende hulgas 8 Grand Prix’d ning Kultuurkapitali aastapreemia ning EFTA parima animafilmi auhinna.

Film „Koerkorter“ on inspireeritud Andres Ehini luuletusest „Olla koerkorter“. Tegemist on absurdidraamaga elu hammasrataste vahele jäänud meesbaleriinist ning tema haukuvast korterist.

Lisainfo:
Kerdi Oengo
produtsent/Nukufilm OÜ
kerdi@nukufilm.ee
tel. 51 63 833

Kalender

Uudised

Arko Okk’i film „Jäätee veerel“ linastub alates tänasest kinodes üle Eesti

Arko Okk’i uus dokumentaalfilm „Jäätee veerel“ (2023) linastub alates käesolevast nädalast 10-l ekraanil üle Eesti, sh Vormsi, Muhu, Pühalepa, Rapla, Võnnu, Kääpa, Lüllemäe, Ääsmäe, Tallinna kinos Sõprus ja Artis ning järgnevalt Kärdla, Risti, Oru, Pürksi, Kihelkonna, Kehra, Aakre, Rannu, Tartu Elektriteatris ning Manija laiul! Jälgige reklaami!
Loe lisa