20.12.2021

Nael rehvi! Ilmunud on Sander Joone rallifilmi “Sierra” treiler

Vaata “Sierra” treilerit, kus pidurit ei tõmmata. Treiler asub siin. Ilmunud on ka filmi plakat.

“Sierra” keskmes on poiss, kes muutub rahvaralli ajal rehviks. “Filmis on kaks peamist liini. Ühes rullub lahti peredraama, teine keskendub ralli kiirele dünaamikale ja selles peituvatele humoorikatele momentidele. Ka filmi visuaalne keel on ennekõike inspireeritud 70 ja 80ndate aastate rallimaailma graafikast,” kommenteeris filmi režissöör Sander Joon.

Animafilm jõuab esmakordselt publiku ette jaanuari lõpus, kui “Sierra” esilinastub maailma suurimal lühifilmide festivalil Clermont-Ferrand, kus film valiti rahvusvahelisse võistlusprogrammi. “Kõigepealt kihutab “Sierra” festivalidel. Eestisse toome filmi 2022. aasta teises pooles”, lisas “Sierra” produtsent Erik Heinsalu, kes oli produtsendina ka “Vanamehe filmi” taga.

“Sierra” režissöör, stsenarist ja peakunstnik on Sander Joon.“Sierra” produtsendid on Aurelia Aasa (AAA Creative) ja Erik Heinsalu (BOP! Animation). Filmi helilooja on Misha Panfilov, helindaja Matis Rei. Animaatorid on Henri Kaido Veermäe, Valya Paneva, Teresa Baroet, Sander Joon. Filmi taustakujundused on loonud Hleb Kuftseryn.

Filmi arendust ja tootmist on toetanud Eesti Kultuurkapital ning Eesti Filmi Instituut.

 

Kaadrid filmist leiad siit.

Sierra poster on siin.

Sierra treilerit saab näha siin.

 

Lisainfo:

Aurelia Aasa

+372 556 81 287

www.aaacreative.ee

 

Kalender

Uudised

“Ice and Fire Docs” koolitus toob Tallinnasse leviekspert Gitte Hanseni

Koolitusprogrammi Ice and Fire Docs raames toimub 25. jaanuaril Tallinna Ülikoolis dokfilmide levieksperdi Gitte Hanseni avatud loeng, mis keskendub rahvusvahelisele filmilevile pandeemia järgsel ajal. Lisaks rahastamisvõimaluste ja levikanalite hetkeseisu kirjeldusele on loengu osaks ka ühe rahvusvaheliselt läbi löönud eesti dokumentaalfilmi juhtumianalüüs. Arutelu juhib produtsent ja režissöör Marianna Kaat. 
Loe lisa

Mängufilm „Somnambuul“ taas kinolinal

2003. aastal valminud ja 2021. aastal Eesti Kultuurkapitali ja Eesti Filmi Instituudi toel digiteeritud ja restaureeritud filmi on taas võimalus vaadata 23. jaanuaril Tartu Elektriteatris algusega 18.00 ja 25. jaanuaril kinos Sõprus algusega 20.00.
Loe lisa