25.11.2020

Koolitusprogramm „Ice and Fire Docs“ kutsub taas osalema

Koolitusprogramm „Ice and Fire Docs“ eesti ja soome dokumentaalfilmi autoritele alustab uut hooaega. Koolituse raames töötatakse täispika dokumentaalfilmi arenduse, tootmise, finantseerimise ja levitamise eri aspektidega. Eesti ja soome filmitegijad saavad koolitusele kandideerida arendus- või varajases tootmisfaasis projektidega. Projektide esitamise tähtaeg on 11. jaanuar 2021.

Koolitusprogramm vältab aasta ja koosneb kolmest osast. Esimesed kaks sessiooni keskenduvad dramaturgiale, visuaalse loo jutustamisele ja montaažile. Kolmanda kohtumise fookuses on filmiprojektide turundamine ja levitamine.

„Ice and Fire Docs“ loovjuhiks on rahvusvaheliselt tunnustatud koolitaja Mikael Opstrup Taanist. Teiseks peamiseks juhendajaks on Jesper Osmund, tuntud monteerija ja filmilugude konsultant, kelle käe all on valminud enam kui 100 dokumentaalfilmi.

Eesti Filmi Instituudi dokumentaalfilmide eksperdi Filipp Kruusvalli sõnul on tegemist kogu regioonis ainulaadse ja märkimisväärse dokumentaalfilmidele keskendunud koolitusega, mis ühendab endas kõrgetasemelised väliseksperdid ja Eestis väljatöötatud originaalse kontseptsiooni.

“Me ei jäljendanud ühtegi juba olemasolevat koolitust, vaid lõime parimaid rahvusvahelisi eksperte kasutades just siinsetesse oludesse sobiva lahenduse. Uskumatult kiirelt on “Ice and Fire Docs” saavutanud Skandinaavia maades väga hea maine ning töötame positiivses sünergias ka oma soome partneritega,” lisas Kruusvall.

Esimest korda toimus „Ice and Fire Docs“ 2019. aastal ning selles osales kaheksa filmiprojekti. Programm sündis Eesti Dokumentalistide Gildi ja Eesti Filmi Instituudi algatusel ning nüüd korraldatakse seda tihedas koostöös Soome Dokumentalistide Gildiga.


Kandideerimise tingimused leiab Dokumentalistide Gildi kodulehelt:
https://dokfilm.ee/ice-and-fire-docs-est/


Lisainfo:

Heilika Pikkov
Ice and Fire Docs korraldaja
heilika@silmviburlane.ee

Filipp Kruusvall
EFI dokumentaalfilmide ekspert
filipp@filmi.ee

Kalender

Uudised