11.05.2023

Göteborgi armastatud kinos Hagabion toimuvad Eesti filmipäevad

12.-14. mai võõrustab Göteborgi kino Hagabion Eesti filmipäevasid, mis toob ekraanile valiku Eesti filme. Eesti filmipäevad toimuvad kultuurifestival Estival raames.Filmipäevade avafilm on “Risttuules“, mis on pälvis 2015. aastal Göteborgi Filmifestivalil publiku lemmiku auhinna. Kohal on režissöör Martti Helde, kes teeb filmile sissejuhatuse ning viib läbi vestluse publikuga. Samuti külastab filmipäevasid režissöör Jaak Kilmi, kes teisel päeval tutvustab oma filmi “Tagurpidi torn”. Vestluseid modereerib Josef Kullengård (Göteborgi Filmifestival). Programmis linastuvad veel filmid “Sandra saab tööd” (rež. Kaupo Kruusiauk), “Sügisball” (rež. Veiko Õunpuu) ja “Üht kaotust igavesti tundsin” (rež. Carlos Eduardo & Lesmes Lopez). 

Korraldaja Liisa Nurmela kommenteerib: "Meil on suur rõõm esitleda Estivali raames Eesti filmipäevade programmi ning tutvustada Rootsis Eesti filme ja filmitegijaid. See on esimene kord, kuid Göteborgis sellist laadi Eesti filmipäevad toimuvad. Eesti filmid aitavad tuua kohalikke eestlasi lähemale ühtsele kultuuri tunnetusele ning luua platvormi lävimiseks.”

Estival on Eesti kultuuri esitlev kultuurifestival 12.-21.mai Göteborgis. 2023. aastal tähistab Estival oma 40. juubelit. Filmipäevi toetavad Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja Rootsi-Eesti Koostööfond (Sweden-Estonian Cooperation Fund).


Programm: https://estival.se/ee/programm/filmiprogramm


Kontaktisik:
Liisa Nurmela
Filmipäevade korraldaja
liisa.nurmela@gmail.com
+372 51974945

Kalender

Uudised

Koplis algasid filmivõtted: Taavi Teplenkov Rao Heidmetsa uues animafilmis "Idüll"

Algasid Kopli garaaži ehitatud ajutises stuudios Eesti filmirežissööri Rao Heidmetsa uue filmi "Idüll" võtted. Heidmets, kes oma filmides armastab animatehnikaid katsetada, toob seekord ekraanile nii nukud kui elusad näitlejad. Sedasama inimese animeerimise ehk piksillatsioonitehnikat rakendas režissöör ka mainekal Ottawa festivalil talle Grand Prix' toonud filmis "Kaasasündinud kohustused".
Loe lisa