10.12.2018

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud “Eia jõulud Tondikakul” startis rekordtempos

Helge koguperefilm tõi avanädalavahetusel kinodesse 28 776 vaatajat, mis on EV100 filmiprogrammi teoste edukaim avalöök ning parim tulemus kodumaisele koguperefilmile."Me oleme eriliselt rõõmsad, et meie film on nii kiirelt inimestele südamesse pugenud. Vaatajate siiras ja soe tagasiside on vaat et veelgi rõõmustavam kui ootamatult suur kinokülastuste arv," sõnas filmi režissöör Anu Aun.

"Eia avanädalavahetuse numbritest võib järeldada, et just sellist jõulufilmi ongi meie publik oodanud. Juba esimestest seanssidest oli selge, et hea sõna levib kiirelt suust suhu ja mis saaks olla parim reklaam ühele filmile kui sõprade siiras soovitus," kommenteeris filmi avalööki levifirma Hea Film esindaja Lauri Kaare.

„Eia jõulud Tondikakul“ avanädalavahetuse tulemusest on taasiseseisvunud Eesti aastatel enamat suutnud vaid komöödiafilmid „Klassikokkutulek“ ja „Klassikokkutulek 2“.

Režissöör Anu Auna linateos on Eesti esimene täispikk laste jõulumängufilm, mis jutustab 10-aastasest Eiast, kelle plaanid võtavad ootamatu pöörde, kui linnatüdruk viiakse talvevaheajaks salapärasesse Lõuna-Eesti tallu. Tüdruk ei oska esialgu aimatagi, et õige pea asub ta päästma hukule määratud põlismetsa, viima kokku kaht armastavat inimest ning lahti harutama oma pere kiivalt hoitud saladust.

Filmi peaosades astuvad üles enam kui kolme tuhande kandidaadi seast välja valitud 11-aastane Paula Rits ja 13-aastane Siim Oskar Ots. Lisaks lastele teevad filmis kaasa armastatud näitlejad Jaan Rekkor, vennad Märt Pius ja Priit Pius, Juhan Ulfsak, Tambet Tuisk, Mirtel Pohla, Priit Võigemast, Anne Reemann, Tõnu Oja, Meelis Rämmeld, Maria Annus, Robert Annus ja teised. Oma näitlejadebüüdi teeb lauljanna Liis Lemsalu.

Filmi režissöör ja stsenarist on Anu Aun, produtsendid Maie Rosmann-Lill ja Maario Masing, operaator Heiko Sikka, loodusoperaator Ants Tammik, kunstnik Matis Mäesalu, kostüümikunstnik Eve Gutmann-Valme, helilooja Sten Sheripov, helirežissöör Horret Kuus ja monteerija Margo Siimon. „Eia jõulud Tondikakul“ tootjateks on Luxfilm ja Kinosaurus Film. Filmi levitab kodumaal Estonian Theatrical Distribution OÜ ehk Hea Film.

Film valmis EV100, Eesti Filmi Instituudi, Eesti Kultuurkapitali ja Euroopa Liidu programmi Creative Europe koostööl.
Film „Eia jõulud Tondikakul“ kuulub EV100 filmiprogrammi. Kokku valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks viis mängufilmi, täispikk animafilm, kaks dokumentaalfilmi ja telesari. Lisainfot Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi kohta leiab www.EV100.ee/filmid.

Filmi "Eia jõulud Tondikakul" saab jätkuvalt näha kinodes üle kogu Eesti. Lisaks Tallinna, Tartu ja Pärnu kinodele võib Eia seiklustele kaasa elada teiste seas veel Saaremaal, Hiiumaal, Rakveres, Jõhvis, Narvas, Märjamaal, Põlvas, Lihulas, Valgas, Haapsalus, Jõgeval ja Võrus.

Lisainfo filmi kohta:

  1. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lisainfot juubelisündmuste kohta leiabwww.EV100.ee.Maie Rosmann-Lill
Produtsent
Tel: 56 156 535
E-mail: maie@kinosaurus.ee

Kalender

Uudised

Eesti osalusel valminud film kandideerib Veneetsias Kuldlõvile

Vene-Eesti-Pratsuse ühistööna valminud film „Kapten Volkonogovi põgenemine“ valiti Veneetsia filmifestivali põhivõistlusprogrammi. Režissööride Natasha Merkulova ja Aleksei Chupovi käe all valminud film on ajaloo esimene Eestiga seotud linateos, mis kandideerib ihaldatud Kuldlõvile, filmi kaasprodutsent on Katrin Kissa Homeless Bob Productionsist ja selle operaator on Mart Taniel.
Loe lisa