18.05.2015

Eesti Rahvuslik Produtsentide Ühing liitus Cannes’is Rahvusvahelise Produtsentide Liitude Föderatsiooniga (FIAPF)

Eesti Rahvuslik Produtsentide Ühing (ERPÜ) võeti Rahvusvahelise Produtsentide Liitude Föderatsiooni (FIAPF) liikmeks vastu 16. mail Cannes’i filmifestivalil toimunud organisatsiooni üldkoosolekul. 

FIAPFi juht Benoît Ginisty ERPÜ liitumisest föderatsiooniga: “Otsus võtta Eesti Rahvuslik Produtsentide Ühing vastu FIAPFi uusimaks liikmeks oli ühehäälne. See on tunnustus Eesti produtsentide järjekindlale tööle jätkusuutliku, dünaamilise ning loova filmitööstuse kujundamisel oma kodumaal. Selle töö üheks ilminguks on ka rahvusvaheliselt tunnustatud film “Mandariinid”, mis pälvis 87. Ameerika Filmiakadeemia auhindade parima võõrkeelse filmi nominatsiooni. Hetkel, mil rahvusvahelisel ning Euroopa tasandil on käimas debatt autoriõigusi puudutavate regulatsioonide üle, rõhutab ERPÜ liitumine FIAPFiga produtsentide jõu ja hääle koondamise vajalikkust. FIAPFi liikmeskond on viimaste aastatega järjepidevalt kasvanud ja me oleme uhked, et Eesti on kolmekümnes tootjariik meie ülemaailmses organisatsioonis.”

ERPÜ juhatuse esimees, filmiprodutsent  ja Nukufilmi juht Andrus Raudsalu rõhutab samuti FIAPFiga liitumise olulisust: “Eesti suurima filmiprodutsente ühendava organisatsioonina oli meie jaoks loogiline samm astuda ka Rahvusvahelise Produtsentide Liitude Föderatsiooni liikmeks. Filmitööstus, sealhulgas ka Eesti filmitööstus, muutub aina enam piiriüleseks. Enamik meie filme on toodetud koostöös välisprodutsentidega. Seetõttu on meie jaoks oluline olla juures rahvusvaheliste arengute kujundamisel. FIAPF osaleb ülemaailmselt autoriõigusi, tehnoloogiastandardeid, meedia regulatsiooni, filmide finantseerimist ja muid filmitööstuse aspekte puudutavate poliitikate väljatöötamisel. Muuhulgas annab FIAPF välja ka filmifestivalide akreditatsioone. Eelmisel aastal tõstis FIAPF PÖFFi maailma 15 olulisima filmifestivali hulka andes meie kodufestivalile A-klassi akrediteeringu. FIAPFi liikmelisus on kvaliteedimärk meie produtsentide võimekusele. Organisatsioon ühendab produtsente 30 maailma filmitööstuse vaates olulisest riigist. Nüüd on sellel kaardil ka Eesti. Kui nüüd suudame riigisiseselt luua naabritega sarnased tingimused rahvusvahelistele projektidele läbi finantsstiimulite, oleme astunud olulise sammu lähemale sellele, et suurte rahvusvaheliste filmide võtted hakkaksid lõpuks toimuma ka Eestis.”

FIAPF (Federation Internationale des Associations de Producteurs de Films) on 1933. aastal loodud rahvusvaheline ühendus, millesse kuulub koos Eestiga 35 filmiprodutsentide liitu 30 riigist. FIAPFi peakorter asub Brüsselis ning see on ainus ülemaailmse haardega organisatsioon, mis ühendab filmi- ja teleprodutsente. FIAPFi missiooniks on esindada viie maailmajao filmi- ja teleprodutsentide ühiseid majanduslikke, juriidilisi ja filmivaldkonna regulatsioonidega seotud huvisid. Lisaks sellele tegeleb FIAPF rahvusvaheliste filmifestivalide akrediteerimisega, et lihtsustada filmide tootjate ja levitajate orienteerumist festivalimaastikul. 2014. aastal kinnitas FIAPF Tallinna Pimedate Ööde Filmifestivali rahvusvaheliselt sertifitseeritud võistlusprogrammiga festivalide hulka.

ERPÜ on 2008. aastal loodud mittetulundusühing, kuhu hetkel kuulub 18 Eesti filmiprodutsenti. ERPÜ eesmärkideks on esindada, teostada ja kaitsta oma liikmete majanduslikke, ärialaseid, loomingulisi ja erialaseid huve. Koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Balti Filmi- ja Meediakooliga korraldab ERPÜ ka 5. juunil 2015 toimuvat mängufilmikonverentsi. Lisaks FIAPFile on ERPÜ alates 2013. aastast Euroopa produtsentide liite koondava organisatsiooni The European Coordination of Independent Producers (CEPI) liige.

Lisainfo:
Marianne Ostrat
produtsent / ERPÜ liige / FIAPFi ja CEPI liikmelisuse koordinaator
+372 5233577
marianne@alexandrafilm.ee

Andrus Raudsalu
produtsent ja ERPÜ juhatuse esimees
+372 5100500

www.fiapf.org
www.cepi.tv

Kalender

Uudised