20.04.2023

Eesti filmitootjatele eraldati arvukalt eurotoetusi

Euroopa Komisjoni audiovisuaalvaldkonna toetusprogramm Loov Euroopa MEDIA eraldas Eesti filmiprojektidele 2022. aasta voorudest kokku 328 810 eurot, mis on märkimisväärne tulemus ja riikliku rahastuse kõrval oluline panus kohalikku filmitootmisse.Tootmisstuudio Stellar Film sai kolme mängu- ja ühe lühifilmiprojekti arendamiseks 145 000 eurot. Allfilmile eraldati 130 000 eurot, mis jaguneb telesarja, dokfilmi ja mängufilmi vahel.

Loodusfilmidele ja dokumentaalfilmidele keskendunud filmistuudiole Wildkino eraldati filmiprojekti „Polaarrebane - ellujääja“ arendamiseks 41 810 eurot. Wildkino on selle suure rahvusvahelise projekti juhtpartner ning kogutoetus projektile on 119 530 eurot. Dokfilmidest tuli ka 12 000 eurone toetus  stuudio Oree Films projektile „Valeuudised mürgitavad Euroopat“.

„Konkurents Euroopa filmide arendusrahale on tihe ja oleme väga rahul et toetus õnnestus ära tuua. Euroopa rahastus aitab maandada filmiprojektidele võetavaid rahalisi riske ja panustada rohkem noortesse filmitegijatesse“, kommenteerib toetust Allfilmi produtsent Ivo Felt.

Loov Euroopa MEDIA on Euroopa Komisjoni toetusprogramm, mille eesmärk on tugevdada Euroopa audiovisuaaltööstust ning filmide rahvusvahelist turundust ja levi. Muuhulgas toetatakse filmide, seriaalide ja videomängude arendust.

Toetatud projektid:

Stellar Film:

  • Mängufilm „Beatrice“, režissöör Vallo Toomla, stsenarist Małgorzata Piłacińska
  • Mängufilm „Pööripäev”, režissöör-stsenarist Katrin Tegova
  • Mängufilm „Teie teenistuses”, režissöör German Golub, stsenaristid Livia Ulman ja Andris Feldmanis
  • Lühifilm „Saunapäev”, stsenaristid-režissöörid Anna Hints ja Tushar Prakash.

Allfilm:

  • Telesari „Sügavik“, stsenarist Lauri Lippmaa
  • Dokumentaalfilm „Sõda naiste vastu“, režissöör Maris Salumets
  • Mängufilm „Kõrvalosa“, stsenarist-režissöör Ana Urushadze

Wildkino:

  • Dokumentaalfilm „Polaarrebane - ellujääja“, režissöör Carl Herdenberg, peaoperaator Joosep Matjus, Eesti-poolne produtsent  ja montaažirežissöör Katri Rannastu

Oree Films:

  • Dokumentaalfilm „Valeuudised mürgitavad Euroopat“, režissöör ja stsenarist Susanna Dörhage, Eesti-poolne produtsent Helen Lõhmus


Foto filmiprojektist  "Polaarrebane - ellujääja" / Wildkino


Lisainfo:

Anu Ernits
Loov Euroopa MEDIA Eesti
Eesti Filmi Instituut
+372 522 2200

Kalender

Uudised