01.09.2021

Dokfilm "Murust" kandideerib Prix Europa auhinnale

Meediakonkurss Prix Europa avalikustas tänavused nominendid ja lõppvalikusse on jõudnud ka kaks eestimaist programmi: Raadioteatri kuuldemäng "Lõvi" ja Eesti lugude sarja film "Murust".

Euroopa parimaid tele-, raadio- ja digitaalprogramme koondaval Prix Europa festivalil jagatakse auhindu üheksas kategoorias. 268 meediaettevõtet esitasid tänavu festivalile kokku 684 tööd, mille seast valis sõltumatutest ekspertidest koosnev žürii auhindadele kandideerivad nominendid. Kokku jõudis nominentide hulka 209 programmi 26 riigist.

Eesti programmidest on teledokumentaali kategoorias nomineeritud Eesti lugude sarja film "Murust", mille režissöör on Kaupo Kruusiauk. "Murust" on lugu kahest perekonnast, kellel on vastandlikud vaated muruniitmisele ja aiapidamisele. Kokku kandideerib kategoorias 27 teledokumentaali.

2021. aastal esilinastunud Eesti lugude sarjast on festivalidele jõudnud juba mitmeid filme. Juunis linastus Beat Film Festivalil Moskvas režissöör Sasha Heifetsi "Muusika, mida ma veel ei tea", mis koos režissöör Anna Hintsi filmiga „Homme saabub paradiis“ linastub augustis ka festivalil MakeDox. „Homme saabub paradiis“ on valitud ka Helsingis septembris toimuvale festivalile Armastus ja anarhia, kus see linastub koos režissöör Taavi Aruse filmiga "Lil Eesti", mis jõudis ekraanile ka New Yorgi hiphopi filmifestivalil.

Kalender

Uudised