22.03.2023

CPH:DOXil esilinastub Eesti kaastootmisel valminud dokumentaalfilm „Ilvesmees”

Täna toimub Kopenhaageni dokfilmide festivalil CPH:DOX Soome režissööri Juha Suonpää dokumentaalfilmi „Ilvesmees” („Lynx Man”) maailmaesilinastus. Film linastub Nordic:Dox võistlusprogrammis ning tegemist on Soome ja Eesti koostööga. Filmi kaastootja Eestist on Klara Films. Film räägib loo Hannust, kes pärast lahutust ja rasket õnnetust elab üksi oma talus Lääne-Soomes. Tema maja ümber on keskkond, kus elab kõikvõimalikke metsloomi, sealhulgas Euraasia ilves, metskass, kes oli kuni viimase ajani peaaegu välja surnud. Kui Hannu leiab tee äärest surnud ilvese, on see nagu kohtumine vana sõbraga – ta mõistab, et lapsepõlves selles piirkonnas elanud ilvesed on tagasi tulnud. Uue jõu ja eluhimuga täidetud Hannu seab üles rajakaamerad üle kogu oma maa. Peagi salvestavad 23 kaamerat kõike, põtradest hiirteni. Hannu hakkab ilveseid isiklikult tundma õppima, järgides nende harjumusi ja elupaiku, suhteid ja isiksuslikke iseärasusi. Ilvese vaim imbub Hannu maailma aina sügavamale, kuni ta leiab end ühena nendest.

„Kohtusin Hannuga kaheksa aastat tagasi. Nad tähistasid Soome Looduskaitse Liidu aastapäeva ja ta näitas oma filmitud kaadreid ja rääkis sellest, mida ta metsas näeb. Kogu sündmus oli täielik kaos, kuid tema jutus oli midagi tõelist. See ei olnud järjekordne National Geographicu materjal, see oli midagi emotsionaalset, mis temast kiirgas,“ kommenteeris režissöör Juha Suonpää.

Filmile on originaalmuusika loonud Puuluup, kogu filmi loomingulise helipoole eest vastutas helirežissöör, kokkusalvestaja ja helilooja Tanel Kadalipp. Filmi Eesti-poolne kaasprodutsent on Liis Nimik (Klara Films). Filmi Soome-poolne tootja on Wacky Tie Films ning produtsendid on Pasi Hakkio ja Niina Virtanen.

Tänavu 20. aastapäeva tähistava Kopenhaageni rahvusvahelise dokfilmide festivali CPH:DOX kavas on kokku viis Eesti osalusega valminud filmi. Anna Hintsi „Savvusanna sõsarad“, Kaupo Kruusiaugu „Machina Faust“, Max Golomidovi „Yoyogi“ ning kaastootmisfilmid „Arizona unelmad“ (rež. Jon Bang Carlsen) ja „Ilvesmees“ (rež. Juha Suonpää).


Filmi treiler: 
https://vimeo.com/805440211/75e54a6252


Cineuropa intervjuu režissööriga:
https://cineuropa.org/en/interview/440126


Lisainfo:
Liis Nimik
liis@klarafilms.ee

Kalender

Uudised

Koplis algasid filmivõtted: Taavi Teplenkov Rao Heidmetsa uues animafilmis "Idüll"

Algasid Kopli garaaži ehitatud ajutises stuudios Eesti filmirežissööri Rao Heidmetsa uue filmi "Idüll" võtted. Heidmets, kes oma filmides armastab animatehnikaid katsetada, toob seekord ekraanile nii nukud kui elusad näitlejad. Sedasama inimese animeerimise ehk piksillatsioonitehnikat rakendas režissöör ka mainekal Ottawa festivalil talle Grand Prix' toonud filmis "Kaasasündinud kohustused".
Loe lisa