24.08.2020

Balti filmipäevad tulevad taas

Kinos Artis toimuvad 26. ja 27. augustil neljandat korda Balti filmipäevad. Kahel järjestikusel õhtul näidatakse Läti ja Leedu viimaste aastate filmiparemikku. Lätist jõuavad publiku ette täispikk kogupere animafilm “Jakob, Mimi ja rääkivad koerad” ning auhinnatud kaasaegne draama “Oleg.” Leedu on esindatud ajaloolise draamaga “Nova Lituania” ja lapsendamisdraamaga “Sasha oli siin”. Filmid on eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega ning linastused on kõigile tasuta.Filmipäevad avab Läti kogupere animatsioon “Jakob, Mimi ja rääkivad koerad”. Läti animarežissööri Edmunds Jansoni esimene täispikk animafilm kannab meid tänavakoerte ellu. Animaseiklusele järgneb kaasaegne draama “Oleg”, mis esilinastus 2019. aastal Cannes’i filmifestivalil. Filmi keskmes on Oleg – Läti lihunik, kes lahkub oma pere juurest, et Belgias tulusamat tööd leida. Heausklik noormees satub aga vihma käest räästa alla, kui tõmmatakse illegaalsete ehitustööde skeemi.

Neljapäev, 27. august on Leedu filmide päralt. Õhtu avab “Nova Lituania” – võluva filmikeelega debüütfilm, mille keskmes on ambitsioonikas maadeuurija Feliksas Gruodis, kes arendab radikaalset utoopiaideoloogiat, et vaba Leedu kodanikke ümber asustada ning päästa nad sel moel poolakate, venelaste ja natside poolt ähvardava ohu eest. Kahjuks ei ole ta aga nii osav, et kaitsta oma peaaegu armastusevaba abielu võimuka ämma eest. Tallinna tuleb vaatajatega kohtuma ka “Nova Lituania” režissöör Karolis Kaupinis.

Filmipäevad lõpetab draama “Sasha oli siin” – südantlõhestav linalugu, mis uurib lapsendamisega seonduvaid raskusi ja usalduse olulisust ühes armastavas perekonnas.

Balti Filmipäevad toimuvad paralleelselt Eestis, Lätis ja Leedus. Eesti filmidest linastuvad nii Lätis kui Leedus must-valge draama “Skandinaavia vaikus” ning teatrimaailma lahkav dokumentaal “Aasta täis draamat”. Filmipäevi korraldavad Eesti, Läti ja Leedu filmiinstituudid.

Filmipäevade kava:

KOLMAPÄEV, 26. august
19.00 “Jakob, Mimi ja rääkivad koerad”
21.00 “Oleg”

NELJAPÄEV, 27. august
19.00 “Nova Lituania”
21.00 “Sasha oli siin”

 

Lisainfo filmide kohta on leitav Artise kodulehelt ja ürituse Facebookist.

Lisainfo:
Aurelia Aasa
Festivalide levi koordinaator / turundusspetsialist
aurelia@filmi.ee
+372 556 81 287

Kalender

Uudised

„O2“ tõi eestlased taas kinno

Alates eelmisest reedest üle Eesti linastunud kodumaine mängufilm „O2“ tõi Eesti inimesed taas kinodesse – avanädalavahetuse 15 694 vaatajat on kodumaiste filmide hulgas koroonaperioodi parim tulemus.


Loe lisa