16.09.2021

Auhinnatud dokfilm „Kollektiiv“ tuleb üheks õhtuks tasuta ekraanile

21. septembril kell 19 näitab kino Artis samaaegselt koos 27 teise Euroopa kinoga selleaastase LUX publikuauhinna võidufilmi "Kollektiiv"("Colective"). Kinoõhtu on kõigile tasuta.

Rumeenia päritolu Saksa filmilooja Alexander Nanau vaatajaid vapustanud ja puudutanud "Kollektiiv" (Rumeenia/Luksemburg 2019) on suurepärane dokumentaalfilm sellest, kuidas ajakirjanikud uurivad 2015. aastal Bukaresti ööklubis puhkenud ja 64 inimelu nõudnud tulekahju. Uurimise käigus avastavad aga kohalikus tervishoiusektoris vohava võika korruptsiooni, mis viis palju rohkemate surmadeni, kui see põlengu tõttu paratamatu oli.

 

Filmis põimuvad tihedalt ajakirjandus, poliitika ja tervishoid. Kaasaelamist ja mõtteainet jagub kuhjaga. "Kollektiiv" kandideeris sel aastal ka kahele Oscarile (parim rahvusvaheline film, parim dokumentaalfilm).

 

Pärast filmi saab jälgida videointervjuud filmi režissööri Alexander Nanauga. Samuti on soovijatel võimalus skaneerida ekraanilt QR kood ning esitada ka omapoolseid küsimusi. Vestlust modereerib filmiajakirjanik Pierre Eisenreich.

 

Film linastub vaid eestikeelsete subtiitritega. Tasuta pileteid saab kinokassast kogu päeva jooksul.

 

SEANSIST LÄHEMALT

 

ROHKEM INFOT:

 

Monica Raud

Kino Artis turundus- ja projektijuht

monica@kino.ee

tel: 663 1372

 

Ra Ragnar Novod
Kino Artis programmijuht
raragnar@kino.ee
tel: 663 1376

Kalender

Uudised