EKSPERIMENTAALFILMI TOOTMISE TOETUS
Eksperimentaalfilm on erineva pikkusega film, milles kasutatakse filmikunsti väljendusvahendite ebatraditsioonilisi vorme, muuhulgas uuenduslikku narratiivi või dramaturgiat, teiste kunstiliikide sümbioosi filmikunstiga, uusi võtteid tehnilistes lahendustes või esteetikas vmt. Eksperimentaalfilmi näidatakse ühel ekraanil. Kui eksperimentaalfilm on mõne muu projekti (meedia, kunst, teater vmt) osa, peab see film olema esitletav ja vaadatav ka iseseisva filmiteosena. 

Eksperimentaalfilmi taotluse lisad
Filmi pealkiri eesti ja inglise keeles, žanr, pikkus, värviline/must-valge, ekraaniformaat, filmimise formaat, heliformaat, esituskoopia kandja, sisu 1-2 lausega kuni 200 tähemärki koos vahedega (avalikuks kasutamiseks)
Autorite (stsenarist, režissöör, operaator, kunstnik, helilooja) ja produtsentide CV-d või lingid EFIS andmebaasi
Tootmise ajakava
Tootmise koond- ja detailne eelarve ning rahastusplaan
Sünopsis (kuni 1800 tähemärki)
*Stsenaarium
*Režissööri visioon (motivatsioon ja teema, struktuur, karakterid, visuaalne lahendus)
*Kujunduskavandid ja stiilinäited
*Näitlejad (nimed, fotod)
*Võttekohad (nimetused, fotod)
Peaprodutsendi kommentaar (tegevused, ajakava, eelarve, rahastamisplaan, omapanus)
Turundus- ja leviplaan (kasutada EFI koostatud turundus- ja leviplaani näidist)
Kirjalike kokkulepete koopiad (autorilepingud, näitlejate lepingud, õiguste lepingud, kaastootmislepingud, finantseerimislepingud)
Treiler (olemasolul)

*Stsenaarium, režissööri visioon, kujunduskavandid ja stiilinäited, näitlejad ja võttekohad võivad olla esitatud ühe dokumendina.

Kalender

Uudised

Eesti filmid Annecy animafestivalil

Eesti on Annecy rahvusvahelisel animafilmide festivalil, mis toimub 15.– 30. juunini 2020, esindatud kolme filmiga. Täispikkade animafilmide võistlusprogrammis linastub „Vanamehe film“. Lühifilmide põhivõistlusprogrammi valiti Kaspar Jancise „Kosmonaut“. Tudengifilmide võistlusprogrammis osaleb Eesti Kunstiakadeemias valminud Pablo Nicolas Martínez Ballaríni „The Piece of Tail in the Mouth of the Snake that Bites Its Own Tail“.
Loe lisa