01.10.2019

Täna esilinastub Priit Pääsukese dokumentaalfilm Tõnis Mägist

Täna esmakordselt vaatajate ette jõudev dokumentaalfilm „Tõnis Mägi. Vaikus valguses“ portreteerib armastatud lauljat ja heliloojat, kelle muusikalisi ning vaimseid otsinguid režissöör Priit Pääsuke pea kuus aastat kaameraga jälgis.„Tõnis Mägi. Vaikus valguses“ on dokumentaalfilm Eesti muusika elavast legendist, kes ühegi kaasmaalase jaoks pikemat tutvustamist ei vaja. Tegemist on mehega, kes säras aastakümneid mitte ainult kodumaa vaid kogu kunagise Nõukogude Liidu rokitaevas ning kellest hiljem sai taasiseseisvumisaja suurim ja eesti rahvast kõige jõulisemalt ühendav laulik.

Läbi värvika elu mitmetahuliste keerdkäikude on Tõnis Mägi jõudnud äärmiselt põneva maailmatunnetuseni, millest on kantud ka tema looming. Film annab vaatajale võimaluse õige lähedalt piiluda helilooja salapärasesse maailma ning olla kaasreisijaks teekonnal, mis muusikut inspireerib. Me näeme, kuidas sünnivad tema laulud ja saame kuulda mismoodi autor ise oma loomingut lahti mõtestab. Igas loos peegeldub Tõnis Mägi isemoodi maailm, kajastuvad erinevad hetked tema elust ja Eesti kultuuriloost.

Sõna saavad ka Tõnis Mägi lähedased, teiste seas abikaasa Kärt Johanson, tütred Liidia ja Mirt, kolleeg Sven Grünberg ning põlisameeriklasest sõber Rupert Encinas ehk Lendav Kotkas.

„Selle filmi tegemine oli äärmiselt põnev protsess. Minu peamisteks inspiratsiooniallikateks olid Tõnise karismaatiline isiksus ja tema paeluvalt visuaalne muusika. Tänu Tõnise julgusele ennast avada, sai sellest siiras ja isiklik film, mis avab publikule täiesti uue tahu tema isiksusest,“ ütleb režissöör ise oma vastvalminud filmi kohta.

Filmi režissöör on Priit Pääsuke (mängufilm „Keti lõpp“, dokumentaalfilm „Impromptu“), operaator Mihkel Soe, toimetaja Anu Aun, stsenaariumi konsultant Berk Vaher, helirežissöörid Horret Kuus ja Henri Kuus ning tootja Luxfilm. Filmi tootmist toetasid Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Rahvusringhääling.

Dokumentaalfilmi „Tõnis Mägi. Vaikus valguses“ pidulik esilinastub toimub teisipäeval, 1. oktoobril kell 19:00 Apollo Solarise kinos. Kohal on nii filmitegijad kui ka Tõnis Mägi. Esilinastusele on võimalik pileteid soetada Apollo Solarise kino kodulehelt.

Film jõuab kõikjal üle Eesti kinolevisse 4. oktoobrist.


Lisainfo ja pildid: http://klient.luxfilm.ee/VAIKUS_VALGUSES/


Heleri Michalski
5559 7131

Kalender

Uudised

Mängufilmi „Eia jõulud Tondikakul“ põhjal valmiv lasteraamat kogub Hooandjas toetust

Aasta tagasi jõudis kinodesse Eesti Vabariik 100 konkursi raames valminud mängufilm “Eia jõulud Tondikakul”, millest sai kiiresti vaadatuim kodumaine koguperefilm. Film on võitnud auhindu ka rahvusvahelistel filmifestivalidel. Nüüd on filmi põhjal valmimas lasteraamat “Eia seiklus Tondikakul”. Raamatu autor on filmi režissöör ja stsenarist Anu Aun, illustraator Sirly Oder. Filmiga võrreldes on raamatu kaante vahele mahutatud veel rohkem seiklusi. Mõned on sellised, mis jäid filmist välja, mõned on autor spetsiaalselt raamatu tarvis juurde kirjutanud. Hooandjate toel jõuab raamat lugejateni juba enne jõule.
Loe lisa