29.10.2019

Nukufilmi filmid said nädalavahetusel auhindu

Pühapäeval, 27. oktoobril lõppenud Fredrikstadi animatsioonifestivalil pärjati Sergei Kibuse „Teofrastus“ parima lastefilmi auhinnaga – Golden Gunnar for Best Children’s film.Festival toimus 24.–27. oktoobrini 2019.a. Fredrikstadis, Norras ning tegemist on Põhjamaade juhtiva animatsioonifestivaliga. Aastate jooksul on seal võistlusprogrammis olnud ning auhindu võitnud mitmed Nukufilmi lühianimafilmid. Sel aastal oli Fredrikstadis esmakordselt ka täispikkade filmide programm, kuhu oli valitud ka „Kapten Morten lollide laeval“.
https://animationfestival.no/golden-gunnar-winners-2019/

Taichungi rahvusvaheliselt animatsioonifestivalilt Taiwanis tuli auhind Anu-Laura Tuttelbergi filmile „Talv vihmametsas“, milleks oli tunnustus väljapaistva filmi eest.
Taichungi rahvusvaheline animafestival toimus 11.–20. oktoobrini 2019.a.
https://twtiaf.com/2019/filmArti.php?cate=5&id=209

Lisaks  jõudis nädalavahetusel meieni ka „Teofrastuse“ auhind festivalilt „Zero +“, kus film pälvis lastežürii auhinna „kõige elavamate emotsioonide eest“.
Festival „Zero+“ toimus 30. septembrist kuni 6. oktoobrini Tjumenis, Venemaal.
http://zeroplusff.ru/news/1750/

„ Teofrastus“ on seni linastunud 26 festivalil nii Euroopas, Ameerikas kui ka Aasias.
Eri festivalidelt on tänaseks koju toodud kaheksa auhinda.

Astrid Reinla raamatul põhinev film „Teofrastus“ räägib Peedu raudteejaamas elavast kassist, kes leiab endale kodu Peedul suvilas, kuid talve saabudes on sunnitud sealt koos pererahvaga linna kolima. Film jutustabki eksinud kassi seiklustest linnas ning tagasi koju jõudmisest. Film on tehtud plastiliini-realismi tehnikas ning vastandab sümboolselt minevikku ja olevikku ning toob esile erinevaid inimeste iseloomujooni nagu ükskõiksus ning üksteisest hoolimine.
Filmis on olulisel kohal Mari Jürjensi muusika ning Astrid Reinla luuletusele loodud laul.

Filmi tootja on Nukufilm ning selle valmimist on toetanud Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

„Talv vihmametsas“ on Anu-Laura Tuttelbergi kolmas film režissöörina. Film on linastunud praeguseks juba 19 festivalil ning eelnevalt pälvinud juba kaks auhinda. Film on juba valitud välja ka veel seitsmele sel aastal toimuvale festivalile.

„Talv vihmametsas“ on sürrealistlik animafilm troopilises vihmametsas, kus segunevad Mehhiko loodus, keraamilised sürreaalsed olendid, eesti muusika ning troopilise vihmametsa ja põhjamaise looduse hääled. Ühes maailma varjulises nurgas asub paik, kus kõik võimatuna näivad unistused ja fantaasiad saavad teoks. Vihmametsas, keset lopsakat loodust, elavad haprad portselanloomad. Metsikutes jõgedes saavad elu veidrad valged kivised olendid, inimsõrmelistel jalgadel linnud jahivad tiivulisi kalu, lülilised ämblikud püüavad oma püünistesse miniatuurseid tantsijannasid… See on sürreaalne maailm, kus ei kehti loogika: aeg kulgeb siin kummaliselt, asukateks on ennenägematud olendid, loodus on eksootiline, samas tuttavlik, loodushelid tekitavad segase tunde – on see vihmamets või põhjamaine männimets.

Filmi tootjad on Nukufilm ja Moon Birds Studio Eestist, Art Shot Leedust ja Carabas Estudio Mehhikost ning selle valmimist on toetanud Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.Lisainfo:
Kerdi Oengo
produtsent
e-post: kerdi@nukufilm.ee
mob: +372 516 3833

Kalender

Uudised

Soome-ugri filmifestival keskendub tänavu kodanikuaktivismile

Seitsmendat korda toimuv soome-ugri filmifestival (FUFF) avalikustas oma programmi. Festival keskendub sel aastal keele, kultuuri ja looduse säilimisega seotud kodanikuaktivismile. 30. juulist kuni 1. augustini toimuvad Võrumaal Sänna kultuurimõisas erinevad filmilinastused, õpitoad ja arutelud, mis aitavad avada soome-ugri maailmapilti.
Loe lisa