15.07.2019

„Jeesus näitab teed kiirteele“ sai Šveitsis auhinna

Šveitsis, Neuchateli rahvusvahelisel fantaasiafilmide festivalil maailmaesilinastunud Eesti-Etioopia-Hispaania-Suurbritannia-Rumeenia-Läti koostööfilm „Jeesus näitab teed kiirteele“ sai festivali tähtsuselt teise auhinna. Auhind „Imagining the Future“ on pühendatud kunstnikutööle ning sellega kaasneb 5000 EUR suurune preemia. Preemia anti välja filmile, „mis on tehtud äärmiselt nappide vahenditega kuid suure kire ja leidlikkusega ning mille retro- ja lo-fi esteetika viib meid maailma, kus liikuv pilt ja animatsioon tekitavad koos üllatava tulemuse“. Filmi kunstnikutöö autorid on režissöör Miguel Llansó, eesti filmikunstnik Anna-Liisa Liiver ning Aitor ja Fran Almuedo Hispaaniast.Miguel Llansó teine täispikk mängufilm „Jeesus näitab teed kiirteele“ räägib loo aastast 2035, mil Tallinn on muutunud megalinnaks, mida juhib programm nimega Psychobook. Kui müstiline viirus nimega Nõukogude Liit Psychobooki ründab, peavad CIA agendid Palmer Eldritch (Augustín Mateo) ja D.T. Gagano (Daniel Tadesse) süsteemi sisenema ja viiruse hävitama. Kuid varsti juhtub mõeldamatu, Eldritch põgeneb ja Gagano jääb süsteemi lõksu. Viirus toimetab Gagano alternatiivsesse reaalsusesse nimega Beeta-Etioopia ning seal ei jää Gaganol muud üle, kui ise selles ohtlikus mängus selgeks teha, mis on reaalne ja mis mitte. Või nii ta vähemalt arvab.

„Mulle tundub, et me elame täiesti virtuaalses maailmas ja keegi meist tegelikult ei tea enam, mis on reaalne, mis mitte“, ütles filmi režissöör Miguel Llansó. „Inimestel ei ole enam üht kindlat toetuspunkti, me elame konspiratsiooniteooriate tekitatud udus. Film vastandab kõikehõlmavat võimu ja üksikisikut ning peategelane Gagano kõige selle keskel ei saa millestki aru. See on reaalsuse peegeldus. Keda me peaksime usaldama, New York Times’i? Iseennast?“

Miguel Llansó (1979) sündis ja kasvas Madridis, kuid sattus hiljem Etioopiasse, kus ta aastaid elas ja töötas. Seal alustas ta filmitegemisega ning on nüüdseks „Jeesuse“ peategelase Daniel Tadessega koostöös teinud juba kolm filmi. Praegu elab Llansó Tallinnas ning töötab Balti Filmi- ja Meediakoolis režii- ja stsenaristika õppejõuna.

Neuchateli rahvusvaheline fantaasiafilmide festival (NIFFF) on üks Euroopa suurimaid žanrifilmide festivale. Parima filmi auhinnale võistles 16 mängufilmi ning „Jeesus näitab teed kiirteele“ linastused olid välja müüdud. Filmi Põhja-Ameerika esilinastus toimub juba sel nädalal Fantasia Filmifestivalil Montrealis, Kanadas, ning ka sealsed seansid on tänaseks välja müüdud. Filmi on ees ootamas mitmed festivalilinastused üle maailma.

„Jeesus näitab teed kiirteele“ on 50% ulatuses üles võetud Eestis. Filmi eestipoolne tootja on Alasti Kino, filmis osalevad Eesti näitlejad Lauri Lagle, Gerda-Annette Allikas, Taavi Eelmaa, Rene Köster, paljud amatöörnäitlejad ning eestipoolne operaator on Erik Põllumaa, kunstnik Anna-Liisa Liiver, tootmisjuht Tiina Savi, produtsendid Kristjan Pütsep ja Liis Nimik. Eesti võtted toimusid muuhulgas Kultuurikatlas, Viru hotellis, jäämurdja Tarmol, Dünamo poksiklubis ning Sillamäe tehases. Filmi visuaalefektid on osaliselt tehtud Eestis, koostöös Paddy Easoniga, kes on muuhulgas vastutanud Harry Potteri ja Mission: Impossible II efektide eest.

Filmi eestipoolset osalust toetasid Kultuurkapital ning Eesti Filmi Instituut.


LISAINFO:
Produtsent Kristjan Pütsep/Alasti Kino
kristjan@alastikino.ee
56673727
56616905


LISAMATERJALID:
Filmi treiler:
https://vimeo.com/341820787

Arvustused:
http://filmthreat.com/reviews/jesus-shows-you-the-way-to-the-highway/

https://screenanarchy.com/2019/07/fantasia-2019-review-jesus-shows-you-the-way-to-the-highway-will-smash-your-brain-to-pieces.html

https://www.cineuropa.org/en/newsdetail/374972?fbclid=IwAR3iOI-lWG4OzTouPQP9DguU-_v44SupfEQxS9Mc1S11c07mOCHR6kTzZoM

Cineuropa intervjuu filmi režissöör Miguel Llansóga:
https://www.cineuropa.org/en/interview/374812?fbclid=IwAR1Ib2fFzwL11h2i1rxHmvyFK3WU30ZtmEAe-R4nbAIwriLJTI12foMViD4

Kalender

Uudised

Eesti filmid Annecy animafestivalil

Eesti on Annecy rahvusvahelisel animafilmide festivalil, mis toimub 15.– 30. juunini 2020, esindatud kolme filmiga. Täispikkade animafilmide võistlusprogrammis linastub „Vanamehe film“. Lühifilmide põhivõistlusprogrammi valiti Kaspar Jancise „Kosmonaut“. Tudengifilmide võistlusprogrammis osaleb Eesti Kunstiakadeemias valminud Pablo Nicolas Martínez Ballaríni „The Piece of Tail in the Mouth of the Snake that Bites Its Own Tail“.
Loe lisa