10.07.2019

Hardi Volmeri ja Urmas Jõemehe film „Urbanimatio“ Londoni arhitektuurifilmide festivalil

Juuni lõpul toiminud Londoni arhitektuurifestivali LFA filmiprogrammis oli esindatud ka Hardi Volmeri ja Urmas Jõemehe „Urbanimatio“ (2016), mida on eelnevalt näidatud 28  festivalil üle maailma. Huvi filmi vastu ei näi vaibuvat, olgugi, et filmi nn ametlik festivaliperiood on lõppenud. Tuntud Tšehhi animafilmi festival ANIFILM esitles „Urbanimatiot“ sel aastal oma eriprogrammis, mis tutvustas 14 olulisimat hüperläps (hyperlapse) tehnikas filmi läbi aegade. Järjekord on üha hoogustuvate netifestivalide käes, nagu näieks MAGMART.„Urbanimatio“ on 2016. a. valminud Hardi Volmeri ja Urmas Jõemehe film arhitektuurist, mida peetakse kivinenud muusikaks, mis aga omakorda jõudvat  jumalale kõige lähemale. Kui serveerida arhitektuuri hüperläps tehnikas ja lisada sellele muusika – siis elustub kivi. Filmi kodumaine esilinastus toimus Tallinna Arhitektuuribiennaali raames.

Hardi Volmer ja Urmas Jõemees on varemgi koos töötanud, Urmas Jõemees on filminud üles Hardi Volmeri filmi „Kohatu olmeheidutus“ (2011), mis samuti keskendus visuaalse poole pealt arvutivõimalustele, mis võimendasid selgelt filmi mõtet. Veel on tandem teinud koos filmid „Lõpuõhtu“ (2007) ja „Barbarid“ (2003).


©voldik 2011

Lisateave:
Hardi Volmer  hardivolmer@gmail.com
Urmas Jõemees  ujemees@gmail.com

Kalender

Uudised

Anri Rulkovi preemia pälvisid Johannes Magnus Aule ja Teresa Väli

Kolmapäeval anti Balti Filmi- ja Meediakoolis välja neljas Anri Rulkovi preemia, mis seekord läks jagamisele kahe neljanda kursuse filmitudengi vahel. Lühifilmi „Reiv“ eest pälvis preemia Johannes Magnus Aule ja lühifilmi „Karm liin“ eest Teresa Väli. Esimese puhul tõstis žürii esile inimese tajupiiride veenvat kinematograafilist kirjeldamist, teise puhul laste mängu ja tõsielu oskuslikku põimingut filmi kompositsioonis.
Loe lisa

Aina Järvine kogupereanimatsioon „Bayala: maagiline teekond“ linastub Eesti kinodes märtsi lõpus

20. märtsil 2020 linastub Eesti kinodes „Bayala: maagiline teekond“. See on kogu perele loodud täispikk animafilm, mis põhineb Saksa mängufiguuride tootja Schleich’i ühel kuulsatest mänguasjade maailmadest ja mille tootjateks on Ulysses Filmproduktion (Saksa) and Fabrique d’Images (Luksemburg). Film, mille peamiseks sihtgrupiks on 5-12-aastased vaatajad, sisaldab eepilisi seiklusi, huumorit ja meelelahutust kogu perele. Film räägib sõprusest ja eneseotsimisest ning elulistest teemadest, nagu koostöö ja loodushoid. Kindlasti leidub filmis ka piisavalt naerukohti nii väikestele kui suurtele.
Loe lisa