09.07.2019

Galway filmifestivalil toimub Eesti fookus

Eesti on tänavuse, 31. korda toimuva Galway filmifestivali fookusriik. Lisaks mitmekesisele filmiprogrammile toimuvad filmituru raames Eesti-Iiri produtsentide kohtumised, esitletakse Eesti kaastootmisvõimalusi, tagasimaksefondi ning regionaalseid fonde. Eesmärgiks on suurendada Eesti-Iiri filmialaseid sidemeid.Eesti mängufilmidest osaleb Galway’s Maria Avdjushko „Tuliliilia”, mis linastub rahvusvahelises mängufilmide programmis. Rahvusvahelisse dokumentaalfilmide programmi valiti Jaanis Valgu „Ahto. Unistuste jaht”. Lisaks tuleb festivalil näitamisele kuue naisrežissööri loomingut ühendav lühidokumentaalide kogumik „Juured”. Eeva Mägi lühidokumentaal „Süda Sõrve sääres” võistleb lühifilmide põhivõistlusprogrammis.

Fookuse raames on Eesti esindatud ka lühianima programmiga. Programmis tulevad näitamisele Riho Undi „Isand “, Kristjan Holmi  „Elu24“, Priit Tenderi „Orpheus“, Anu-Laura Tuttelbergi „Talv vihmametsas“, Mattias Mälgu „Maasikaõgijad“, Sergei Kibuse „Teofrastus“ ning Nicola Piovesani „Robot kaitseb sind“.

Viimaste aastate jooksul on Eesti-Iiri koostöös sündinud mitu animaprojekti – „Kapten Morten lollide laeval“ ja „Talvelugu“. Animaprogrammi üheks eesmärgiks on tugevdada edasist koostööd animatsiooni valdkonnas.

Tänavune Galway filmifestival toimub 9.-14. juulini.  Eesti fookust toetab Kultuuriministeeriumi „Eesti kultuur maailmas” programm.


Lisainfo festivali kohta: https://www.galwayfilmfleadh.com


Lisainfo:

Aurelia Aasa
Eesti Filmi Instituudi festivalide levi koordinaator
aurelia@filmi.ee

Kalender

Uudised

Anri Rulkovi preemia pälvisid Johannes Magnus Aule ja Teresa Väli

Kolmapäeval anti Balti Filmi- ja Meediakoolis välja neljas Anri Rulkovi preemia, mis seekord läks jagamisele kahe neljanda kursuse filmitudengi vahel. Lühifilmi „Reiv“ eest pälvis preemia Johannes Magnus Aule ja lühifilmi „Karm liin“ eest Teresa Väli. Esimese puhul tõstis žürii esile inimese tajupiiride veenvat kinematograafilist kirjeldamist, teise puhul laste mängu ja tõsielu oskuslikku põimingut filmi kompositsioonis.
Loe lisa

Aina Järvine kogupereanimatsioon „Bayala: maagiline teekond“ linastub Eesti kinodes märtsi lõpus

20. märtsil 2020 linastub Eesti kinodes „Bayala: maagiline teekond“. See on kogu perele loodud täispikk animafilm, mis põhineb Saksa mängufiguuride tootja Schleich’i ühel kuulsatest mänguasjade maailmadest ja mille tootjateks on Ulysses Filmproduktion (Saksa) and Fabrique d’Images (Luksemburg). Film, mille peamiseks sihtgrupiks on 5-12-aastased vaatajad, sisaldab eepilisi seiklusi, huumorit ja meelelahutust kogu perele. Film räägib sõprusest ja eneseotsimisest ning elulistest teemadest, nagu koostöö ja loodushoid. Kindlasti leidub filmis ka piisavalt naerukohti nii väikestele kui suurtele.
Loe lisa