09.07.2019

Galway filmifestivalil toimub Eesti fookus

Eesti on tänavuse, 31. korda toimuva Galway filmifestivali fookusriik. Lisaks mitmekesisele filmiprogrammile toimuvad filmituru raames Eesti-Iiri produtsentide kohtumised, esitletakse Eesti kaastootmisvõimalusi, tagasimaksefondi ning regionaalseid fonde. Eesmärgiks on suurendada Eesti-Iiri filmialaseid sidemeid.Eesti mängufilmidest osaleb Galway’s Maria Avdjushko „Tuliliilia”, mis linastub rahvusvahelises mängufilmide programmis. Rahvusvahelisse dokumentaalfilmide programmi valiti Jaanis Valgu „Ahto. Unistuste jaht”. Lisaks tuleb festivalil näitamisele kuue naisrežissööri loomingut ühendav lühidokumentaalide kogumik „Juured”. Eeva Mägi lühidokumentaal „Süda Sõrve sääres” võistleb lühifilmide põhivõistlusprogrammis.

Fookuse raames on Eesti esindatud ka lühianima programmiga. Programmis tulevad näitamisele Riho Undi „Isand “, Kristjan Holmi  „Elu24“, Priit Tenderi „Orpheus“, Anu-Laura Tuttelbergi „Talv vihmametsas“, Mattias Mälgu „Maasikaõgijad“, Sergei Kibuse „Teofrastus“ ning Nicola Piovesani „Robot kaitseb sind“.

Viimaste aastate jooksul on Eesti-Iiri koostöös sündinud mitu animaprojekti – „Kapten Morten lollide laeval“ ja „Talvelugu“. Animaprogrammi üheks eesmärgiks on tugevdada edasist koostööd animatsiooni valdkonnas.

Tänavune Galway filmifestival toimub 9.-14. juulini.  Eesti fookust toetab Kultuuriministeeriumi „Eesti kultuur maailmas” programm.


Lisainfo festivali kohta: https://www.galwayfilmfleadh.com


Lisainfo:

Aurelia Aasa
Eesti Filmi Instituudi festivalide levi koordinaator
aurelia@filmi.ee

Kalender

Uudised

„Jeesus näitab teed kiirteele“ sai Šveitsis auhinna

Šveitsis, Neuchateli rahvusvahelisel fantaasiafilmide festivalil maailmaesilinastunud Eesti-Etioopia-Hispaania-Suurbritannia-Rumeenia-Läti koostööfilm „Jeesus näitab teed kiirteele“ sai festivali tähtsuselt teise auhinna. Auhind „Imagining the Future“ on pühendatud kunstnikutööle ning sellega kaasneb 5000 EUR suurune preemia. Preemia anti välja filmile, „mis on tehtud äärmiselt nappide vahenditega kuid suure kire ja leidlikkusega ning mille retro- ja lo-fi esteetika viib meid maailma, kus liikuv pilt ja animatsioon tekitavad koos üllatava tulemuse“. Filmi kunstnikutöö autorid on režissöör Miguel Llansó, eesti filmikunstnik Anna-Liisa Liiver ning Aitor ja Fran Almuedo Hispaaniast.
Loe lisa