09.07.2019

Galway filmifestivalil toimub Eesti fookus

Eesti on tänavuse, 31. korda toimuva Galway filmifestivali fookusriik. Lisaks mitmekesisele filmiprogrammile toimuvad filmituru raames Eesti-Iiri produtsentide kohtumised, esitletakse Eesti kaastootmisvõimalusi, tagasimaksefondi ning regionaalseid fonde. Eesmärgiks on suurendada Eesti-Iiri filmialaseid sidemeid.Eesti mängufilmidest osaleb Galway’s Maria Avdjushko „Tuliliilia”, mis linastub rahvusvahelises mängufilmide programmis. Rahvusvahelisse dokumentaalfilmide programmi valiti Jaanis Valgu „Ahto. Unistuste jaht”. Lisaks tuleb festivalil näitamisele kuue naisrežissööri loomingut ühendav lühidokumentaalide kogumik „Juured”. Eeva Mägi lühidokumentaal „Süda Sõrve sääres” võistleb lühifilmide põhivõistlusprogrammis.

Fookuse raames on Eesti esindatud ka lühianima programmiga. Programmis tulevad näitamisele Riho Undi „Isand “, Kristjan Holmi  „Elu24“, Priit Tenderi „Orpheus“, Anu-Laura Tuttelbergi „Talv vihmametsas“, Mattias Mälgu „Maasikaõgijad“, Sergei Kibuse „Teofrastus“ ning Nicola Piovesani „Robot kaitseb sind“.

Viimaste aastate jooksul on Eesti-Iiri koostöös sündinud mitu animaprojekti – „Kapten Morten lollide laeval“ ja „Talvelugu“. Animaprogrammi üheks eesmärgiks on tugevdada edasist koostööd animatsiooni valdkonnas.

Tänavune Galway filmifestival toimub 9.-14. juulini.  Eesti fookust toetab Kultuuriministeeriumi „Eesti kultuur maailmas” programm.


Lisainfo festivali kohta: https://www.galwayfilmfleadh.com


Lisainfo:

Aurelia Aasa
Eesti Filmi Instituudi festivalide levi koordinaator
aurelia@filmi.ee

Kalender

Uudised

Saare Arenduskeskus kutsus ellu Saarte Filmifondi

Saarte Filmifondi eesmärgiks on edendada eelkõige Saaremaal professionaalsete audiovisuaalsete teoste tootmist, tuua Saaremaale investeeringuid, reklaamida Saaremaad Eestis ja välismaal. Saarte Filmifond hakkab kaasrahastama Saaremaal ülesvõetavaid filme, telesarju, muusikavideosid, reklaame ja teisi filmiprojekte. Sihtrühmaks on filmitegijad Eestist ja mujalt, muuhulgas kohalikud ja rahvusvahelised filmitudengid ja -ühendused.
Loe lisa

Eesti dokumentaalfilm rahavaba maailma ehitamisest Tallinnas jõuab kinoekraanidele

Alates reedest, 13 septembrist  jõuab kino ARTIS ekraanile dokumentalistide Minna Hindi ja Meelis Muhu film „Jagada või mitte jagada“. Film jälgib kuidas Hollandist pärit Mark otsib võimalust elada väljaspool kapitalismi. Ta kutsub inimesi liituma Tallinnas tegutseva kogukonnaga, kus elatakse ilma rahata ning omavahel jagatakse oskusi, kogemusi, toitu ja armastust.
Loe lisa