Film Estonia toetuskava eestikeelne versioon on allalaetav siit.

Film Estonia toetuse taotluse kontroll-leht on allalaetav siit.

Film Estonia voorud on tähtaegadeta.

EFI uue toetuskava Film Estonia eesmärk on meelitada Eestisse välismaiseid filmitegijaid ja võttegruppe, soodustades seeläbi väliskapitali juurdevoolu Eesti majandusse.

Uuest fondist saab toetust taotleda Eestis registreeritud äriühing, mille peamine tegevusala on audiovisaalteoste tootmine ning tema partner peab olema välismaine filmitootmisfirma.

Film Estonia eraldab toetusi täispika mängufilmi, täispika animafilmi, lühianimafilmi, animasarja, kvaliteet-telesarja või dokumentaalfilmi tootmiseks või kõigi eelmainitud teoste järeltootmiseks. Kehtestatud on ka filmide eelarvete alampiirid, näiteks mängufilmi puhul peab see olema vähemalt 1 miljon eurot, pika animafilmi puhul 2 miljonit ning teiste liikide puhul on miinimumeelarve vahemikus 200 000 kuni 500 000 eurot.

 

Kalender

Eesti Vabariik 100 draamasarja tootmine
23.05.2017

Eesti Filmi Instituut (EFI) kuulutab välja Eesti Vabariik 100 draamasarja tootmistaotluste vooru, kuhu saavad taotluse esitada kõik EV100 arendusetapi läbinud draamasarja projektid. Tootmistaotluste esitamise tähtaeg on 23. mai 2017.
Loe lisa

Uudised

Ilmus Eesti filmi APP 2017/2

ESTONIAN FILM on inglisekeelne veebiajakiri, mis sisaldab filmide arvustusi, intervjuusid professionaalidega, ülevaadet uutest filmidest ja palju muud päevakohast, mis Eesti filmiga seondub.
Loe lisa