Film Estonia toetuskava eestikeelne versioon on allalaetav siit.

Film Estonia toetuse taotluse kontroll-leht on allalaetav siit.

Film Estonia voorud on tähtaegadeta.

EFI uue toetuskava Film Estonia eesmärk on meelitada Eestisse välismaiseid filmitegijaid ja võttegruppe, soodustades seeläbi väliskapitali juurdevoolu Eesti majandusse.

Uuest fondist saab toetust taotleda Eestis registreeritud äriühing, mille peamine tegevusala on audiovisaalteoste tootmine ning tema partner peab olema välismaine filmitootmisfirma.

Film Estonia eraldab toetusi täispika mängufilmi, täispika animafilmi, lühianimafilmi, animasarja, kvaliteet-telesarja või dokumentaalfilmi tootmiseks või kõigi eelmainitud teoste järeltootmiseks. Kehtestatud on ka filmide eelarvete alampiirid, näiteks mängufilmi puhul peab see olema vähemalt 1 miljon eurot, pika animafilmi puhul 2 miljonit ning teiste liikide puhul on miinimumeelarve vahemikus 200 000 kuni 500 000 eurot.

 

Kalender

Uudised

Theodor Lutsu filmipäevad Palamusel

Eesti filmilooja ja -produtsendi Theodor Lutsu (1896–1980) sünnipaigas Palamusel on sel nädalalõpul, 12.–13. augustini taas filmipäevad. Eesti filmimehe 100. sünnipäeva-aastal, 1996 alguse saanud traditsioon jätkub.
Loe lisa

Algavad Veiko Õunpuu uue filmi võtted

Homme, 10. augustil algavad Veiko Õunpuu uue filmi “Viimased” võtted. Filmi ülesvõtmist alustatakse Lapimaal Rautuvaara kaevanduses, edasi liigub võttegrupp Norra piiri poole ning lõpuks Norra tundrasse. 16. - 20. oktoobril toimuvad võtted ka Eestis.
Loe lisa