07.05.2019

Euroopa noored valisid oma lemmikfilmiks "Poksiplika"

Üleeuroopalise hääletuse tulemusel võitis Euroopa Filmiakadeemia Noore Publiku Auhinna Hollandi draama "Poksiplika". Film, mis räägib mässumeelse tüdruku teekonnast kikkpoksi meistriks, jõuab levitaja Estinfilmi vahendusel varsti ka Eesti ekraanidele.5. mail kogunes kinodesse üle 2800 noore filmihuvilise 33 Euroopa riigi 54 linnas ja lisaks Austraalias Brisbane'is, kus vaadati ja hinnati kolme Euroopa noortefilmi. 12-14-aastastest noortest koosnevate žüriide aruteludes selgus paremusjärjestus, mis edastati Saksamaale Erfurti, kus toimunud galal pärjati üksmeelselt parimaks Hollandi režissööri Johan Timmersi draama "Poksiplika" (Vechtmeisje). Auhinnatseremooniat sai jälgida EFA veebilehel yaa.europeanfilmawards.eu, kus see on ka järelvaadatav.

Tänu Kinobussi ja Eesti Filmi Instituudi eestvedamisele said Eesti noored sellest üleeuroopalisest filmiüritusest osa juba neljandat korda. Žüriiliikmeid oli 17 Tallinna ja Harjumaa koolist. Pärast iga filmi vaatamist toimus arutelu, mida vedas Laste- ja Noortefilmide Festivali Just Film juht Mikk Granström. Kui kõik filmid said vaadatud, valiti oma lemmik, milleks osutus samuti hilisem EFA Noore Publiku Auhinna võitja "Poksiplika". Filmide vaheajal käis noortel külas režissöör Anu Aun, kes vastas arvukatele küsimustele oma filmi "Eia jõulud Tondikakul" tegemisest ja selle võimalikust järjest ning enda teekonnast filmimaailma.

Lisaks "Poksiplikale" kandideerisid EFA Noore Publiku Auhinnale Norra ja Rootsi koostöös valminud muusikaline road-movie "Bändipoisid" (Los Bando, rež. Christian Lo) ning Suurbritannia internaadikomöödia "Vana kooli tüübid" (Old Boys, rež. Toby MacDonald). Kõik kolm tänavust filmi ning lisaks hulk eelnevate aastate EFA Noore Publiku Auhinna nominente on eestikeelsete subtiitritega kättesaadavad erinevatel VoD platvormidel kogu Euroopas. Täpsem info filmide vaatamiseks on lehel yaa.europeanfilmawards.eu.

EFA Noore Publiku Auhind kuulub Euroopa Filmiakadeemia ametlike auhindade hulka. Selle valimist korraldavad Euroopa Filmiakadeemia ja EFA Productions, toetajaks on Mitteldeutsche Medienförderung. Linastuvate filmide jõudmist VoD platvormidele toetab Euroopa Liidu Loov Euroopa MEDIA programm.

Eestis korraldasid EFA Noore Publiku Auhinna üritust MTÜ Kinobuss ja Eesti Filmi Instituut, toetas Tallinna Linna Spordi- ja Noorsooamet. Koostööpartneriteks olid kino Artis, Laste- ja Noortefilmide Festival Just Film, Punch Drinks ja Toidumaania Peetri Pizza.


Lisainfo:
Tiina Teras
noorpublik@kinobuss.ee
5571235

Kalender

Uudised

Saare Arenduskeskus kutsus ellu Saarte Filmifondi

Saarte Filmifondi eesmärgiks on edendada eelkõige Saaremaal professionaalsete audiovisuaalsete teoste tootmist, tuua Saaremaale investeeringuid, reklaamida Saaremaad Eestis ja välismaal. Saarte Filmifond hakkab kaasrahastama Saaremaal ülesvõetavaid filme, telesarju, muusikavideosid, reklaame ja teisi filmiprojekte. Sihtrühmaks on filmitegijad Eestist ja mujalt, muuhulgas kohalikud ja rahvusvahelised filmitudengid ja -ühendused.
Loe lisa

Eesti dokumentaalfilm rahavaba maailma ehitamisest Tallinnas jõuab kinoekraanidele

Alates reedest, 13 septembrist  jõuab kino ARTIS ekraanile dokumentalistide Minna Hindi ja Meelis Muhu film „Jagada või mitte jagada“. Film jälgib kuidas Hollandist pärit Mark otsib võimalust elada väljaspool kapitalismi. Ta kutsub inimesi liituma Tallinnas tegutseva kogukonnaga, kus elatakse ilma rahata ning omavahel jagatakse oskusi, kogemusi, toitu ja armastust.
Loe lisa