24.10.2019

Esilinastub dokumentaalfilm Marju Lepajõest

Esmaspäeval, 28. oktoobril esilinastub Vallo Toomla portreefilm „Marju Lepajõe. Päevade sõnad”. See on portreefilm filoloogist, religiooniloolasest, Tartu Ülikooli usuteaduskonna õppejõust.Vaimuka sarmiga mõtestab Marju meie kaasaega, mil inimese vajadus ja võime süveneda on taandunud teisejärguliseks. Ka ülikool, õpetatuse ja kultuuri pühakoda, on kaotamas oma vaimset mõõdet ning tähendust. Milline on haritlase koht teda mitte soosivas maailmas?
Vaatajal on võimalus saata Marjut  tema mõtteteekonnal täpse sõna ja isikliku tõe poole. Loodetavasti see kohtumine avardab, lohutab, inspireerib.

Filmi esilinastus toimub Marju Lepajõe sünniaastapäeval. Enne esilinastust antakse esmakordselt välja Marju Lepajõe nimeline stipendium.


Filmi režissöör on Vallo Toomla (mängufilm „Teesklejad“), operaator Erik Põllumaa, helirežissöörid Mart Kessel-Otsa ja Harmo Kallaste, monteerija ja produtsent Kaie-Ene Rääk ning tootja F-Seitse. Filmi tootmist toetasid Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Rahvusringhääling.


Novembris on filmi võimalik näha Tartu Elektriteatris, kinodes „Sõprus” ja „Artis” ning Thule Kinos Kuressaares, Saaremaal. Täpsem info kinode koduleheküljel.

Reklaamrulli link: https://vimeo.com/358297817


Rohkem infot:
Kaie-Ene Rääk
produtsent
56488902

Kalender

Uudised

Soome-ugri filmifestival keskendub tänavu kodanikuaktivismile

Seitsmendat korda toimuv soome-ugri filmifestival (FUFF) avalikustas oma programmi. Festival keskendub sel aastal keele, kultuuri ja looduse säilimisega seotud kodanikuaktivismile. 30. juulist kuni 1. augustini toimuvad Võrumaal Sänna kultuurimõisas erinevad filmilinastused, õpitoad ja arutelud, mis aitavad avada soome-ugri maailmapilti.
Loe lisa