27.06.2019

Eesti on Karlovy Vary filmifestivalil esindatud kolme filmiga

Tänavu 54. korda toimuv Karlovy Vary rahvusvaheline filmifestival on üks olulisemaid filmiüritusi Euroopas. Eesti filmidest valiti selleaastasesse programmi Martti Helde mängufilm „Skandinaavia vaikus“ ning Eesti-Läti dokumentaal „Surematu“. Max Golomidovi järeltootmises olev dokumentaalfilmiprojekt „Yoyogi Haiku“ võistleb Eurimages Lab Project Award preemiale, mille väärtus on 50 000 eurot.Äsja Shanghai rahvusvahelisel filmifestivalil rahvusvaheliselt esilinastunud „Skandinaavia vaikus“ võistleb East of the West programmis. „Skandinaavia vaikus“ on Martti Helde teine täispikk mängufilm. Poeetilise filmikeelega linalugu räägib loo õest ja vennast, kel pärast aastatepikkust eemalolekut, on keeruline leida ühist keelt.

Ksenija Okhapkina dokumentaalfilm  „Surematu“ püüab mõista, mis ahvatleb inimesi vabatahtlikult maha salgama oma isiksust ja muutuma riiklikuks ressursiks. Venemaa Kaug-Põhja tööstuslinnas filmitud „Surematu“ vaatleb vene kodanike vormimist värske pilguga. Eesti-Läti koostöös sündinud dokumentaalfilmi tootja on Riho Västrik produktsioonifirmast Vesilind. „Surematu“ võistleb dokumentaalfilmide põhivõistlusprogrammis. Ühtlasi on see filmi maailmaesilinastus.

Hetkel valmimisjärgus olev Max Golomidovi „Yoyogi Haiku“ uurib Tokyos asuvat YoyoGi parki. Maailmas, kus inimesed on kistud peatumatusse online maailma, on see üks vähestest paikadest, kus on võimalik ennast täielikult välja lülitada. Meditatiivne dokumentaal „Yoyogi Haiku“ võistleb Euroopa Nõukogu kaastootmisfondi Eurimages poolt välja antavale auhinnale Lab Project Award, mis on suunatud eksperimentaalfilmidele. 50 000 euro suurune võidupreemia on mõeldud postproduktsiooniks ja/või kordusvõteteks.

Tänavune Karlovy Vary rahvusvaheline filmifestival toimub 28. juunist – 6. juulini. Lisainfo festivali kohta kviff.com.

Info filmide kohta:

„Skandinaavia vaikus“ https://www.facebook.com/scandinaviansilence/

„Surematu“ www.immortal.ee

„Yoyogi Haiku“ http://www.voliafilms.com/filmography/development/yoyogi-haiku


Lisainfo:
Aurelia Aasa
Eesti Filmi Instituudi festivalide levi koordinaator
aurelia@filmi.ee

Kalender

Uudised

„Jeesus näitab teed kiirteele“ sai Šveitsis auhinna

Šveitsis, Neuchateli rahvusvahelisel fantaasiafilmide festivalil maailmaesilinastunud Eesti-Etioopia-Hispaania-Suurbritannia-Rumeenia-Läti koostööfilm „Jeesus näitab teed kiirteele“ sai festivali tähtsuselt teise auhinna. Auhind „Imagining the Future“ on pühendatud kunstnikutööle ning sellega kaasneb 5000 EUR suurune preemia. Preemia anti välja filmile, „mis on tehtud äärmiselt nappide vahenditega kuid suure kire ja leidlikkusega ning mille retro- ja lo-fi esteetika viib meid maailma, kus liikuv pilt ja animatsioon tekitavad koos üllatava tulemuse“. Filmi kunstnikutöö autorid on režissöör Miguel Llansó, eesti filmikunstnik Anna-Liisa Liiver ning Aitor ja Fran Almuedo Hispaaniast.
Loe lisa