06.12.2017

Eesti lühifilmid näitasid taas taset

Kolm Eesti lühifilmi said tunnustatud Riias, Baltikumi vanimal lühifilmidele pühendatud rahvusvahelisel filmifestivalil 2Annas.Baltimaade võistlusprogrammi parimaks hinnati  Tanno Mee lühimängufilm „Heleni sünnipäev“.

Film on varem linastunud Helsinki IFF-il Armastus ja Anarhia, Nordic Film Days Lübeckis, Leedus Scanoramal, Baltikumi lühifilmide võistlusprogrammis.

Eraldi äramärkimise samas võistlusprogrammis sai Eesti animaatori  Chintis Lundgreni lühianimatsioon „Manivald“. Film on linastunud rohkem kui viiekümnel festivalil üle terve maailma ning võitnud kolmteist auhinda. Ühtlasi on tegu esimese Eesti lühianimatsiooniga, mis on valitud ülimaineka Sundance filmifestivali programmi.

Parimaks lastefilmiks tunnistati Helen Takkini lühifilm „Elo“. Väärib märkimist, et võistlusprogrammi žürii koosnes lastest ning juba teist korda võitis „Elo“ laste otsuse põhjal. Varasemalt on võitnud film parima lastefilmi auhinna ka Hiinas, lühifilmimaailmas laineid löönud Jinzheni rahvusvahelisel lühifilmifestivalil.

Rohkem infot:
Peter Murdmaa
shortest@shortest.eu
+372 5169259

Kalender

Uudised

Dokumentaalfilm „Nõukogude hipid“ linastub nimekal festivalil Taanis

Mitmetel filmifestivalidel linastunud ja auhindu võitnud Eesti-Saksa-Soome koostöös valminud dokumentaalfilm „Nõukogude hipid“ („Soviet Hippies“) valiti Taanis Kopenhaagenis toimuvale mõjukale CPH:DOX festivalile. Terje Toomistu dokumentaalfilm osaleb programmis „festivalide hitid“, kuhu valitakse teiste festivalide väljapaistvamaid filme.
Loe lisa

“Kambodža kevade” soundid on miksinud eesti helidisainer Matis Rei

19. märtsi õhtu Sõpruse kino dokiõhtu film, “Kambodža kevad”, on kaude ka eestlastega seotud. Nimelt on möödunud aastal mööda suuri dokifestivale (IDFA, HotDocs jne:) rännanud filmi re-recording mixer, ehk see, kes kõik helid lõplikult kokku salvestab ja järeltöötluse teeb, just eesti mees Matis Rei.
Loe lisa