04.07.2019

Eesti-Läti koostöödokumentaal „Surematu“ esilinastus Karlovy Vary A-klassi filmifestivalil

Ksenija Okhapkina dokumentaalfilm „Surematu“ näitab, kuidas tänapäeva Venemaal „toodetakse“ kodanikke, kelle ülimaks eesmärgiks on anda oma elu isamaa eest ja saavutada seeläbi surematus. Dokumentaal on filmitud polaaröö ja käreda pakase tingimustes, ühes Kaug-Põhja tööstuslinnas, mis on välja kasvanud GULAGi laagrisüsteemist.
„See on film inimestest, keda on mõjutanud propaganda“, ütles režissöör. „Pärast selle filmi tegemist mõistan ma ise ka paremini, mis Venemaal toimub, miks inimesed toetavad valitsust ja poliitsüsteemi, mis tegutseb nende ja nende laste vastu.“

Okhapkina, kes on üles kasvanud pärast Nõukogude Liidu lagunemist, peab sellest ajast pärinevat mõttemaailma sürreaalseks. Ta otsis oma filmile kohta, kus see sürreaalsus kõige ehedamalt välja paistab ja leidis tööstuslinna Apatitõ, Euroopa ühe suurima keemiatööstuse keskuse.

„Inimesi kasutatakse nagu toorainet“, ütles Okhapkina. „Kui sind kehutatakse midagi tegema süsteemile, siis kaob su isiksus. Lapsed jäetakse riikliku süsteemi hooleks, kes vormib süsteemile kuulekaid inimesi, ühtlasi asendab lastele perekonda.“

Karlovy Varys võistlevad parima dokumentaalfilmi auhinnale 10 filmi, mis valiti välja enam kui 700 maailma esilinastust taotleva filmi hulgast.

„Meile on see väga suur au“, rääkis produtsent Riho Västrik. „Alustada oma filmiga A-klassi festivalil on iga produtsendi unistus.“

Filmi tootis Vesilind OÜ, koostöös Läti filmistuudioga VFS Films. Filmi valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja Läti Rahvuslik Filmifond.


Režissöör: Ksenija Okhapkina
Produtsent: Riho Västrik
Kaasprodutsent: Uldis Cekulis
Stsenaariumi konsultandid: Kersti Uibo, Pauls Bankovskis
Operaatorid: Aleksandr Demyanenko, Artem Ignatov, Ksenija Okhapkina
Heliloojad: Robert Jürjendal, Arian Levin
Helirežissöör:Aleksandr Dudarev
Monteerijad: Stijn Deconinck, Ksenija Okhapkina


Lisainfo:
Produtsent RIHO VÄSTRIK
+372 507 8067
riho.vastrik@vesilind.ee
www.immortal.ee

Filmi treiler:https://vimeo.com/289813140
Kaadrid filmist:  https://www.dropbox.com/sh/7ybjdc5aizhxohl/AAAKXP6gdon_BxiKa6LpvH4Ga?dl=0

Kalender

Uudised

Saare Arenduskeskus kutsus ellu Saarte Filmifondi

Saarte Filmifondi eesmärgiks on edendada eelkõige Saaremaal professionaalsete audiovisuaalsete teoste tootmist, tuua Saaremaale investeeringuid, reklaamida Saaremaad Eestis ja välismaal. Saarte Filmifond hakkab kaasrahastama Saaremaal ülesvõetavaid filme, telesarju, muusikavideosid, reklaame ja teisi filmiprojekte. Sihtrühmaks on filmitegijad Eestist ja mujalt, muuhulgas kohalikud ja rahvusvahelised filmitudengid ja -ühendused.
Loe lisa

Eesti dokumentaalfilm rahavaba maailma ehitamisest Tallinnas jõuab kinoekraanidele

Alates reedest, 13 septembrist  jõuab kino ARTIS ekraanile dokumentalistide Minna Hindi ja Meelis Muhu film „Jagada või mitte jagada“. Film jälgib kuidas Hollandist pärit Mark otsib võimalust elada väljaspool kapitalismi. Ta kutsub inimesi liituma Tallinnas tegutseva kogukonnaga, kus elatakse ilma rahata ning omavahel jagatakse oskusi, kogemusi, toitu ja armastust.
Loe lisa