11.06.2019

Eesti filmid lähevad Hiina

15.–24. juunini toimuva 22. Shanghai rahvusvahelise filmifestivali programmis on Eesti esindatud nelja filmiga.Shanghai festivali programmis linastuvad mängufilmidest Liina Triškina-Vanhatalo „Võta või jäta“ ja  Martti Helde „Skandinaavia vaikus“, Andres Puustusmaa „Kohtunik“, Janno Põldma ja Heki Ernitsa täispikk animafilm „Lotte ja kadunud lohed“,  Eesti-Läti-Leedu koostöös sündinud dokumentaalfilm „Ajasillad“ ning Sergei Kibuse lühianimafilm „Teofrastus“.

Eesti Joonisfilmi ja Rija Filmsi koostöös valminud „Lotte ja kadunud lohed“ on valitud festivali animafilmide võistlusprogrammi.

EV 100 filmiprogrammis valminud  Liina Triškina-Vanhatalo mängufilm „Võta või jäta“ linastub festivali Panorama programmis. Panorama programmis toimub ka Andres Puustusmaa uue mängufilmi „Kohtunik“ maailmaesilinastus. Tänavu märtsis Eesti kinodesse jõudnud Martti Helde mängufilmi „Skandinaavia vaikus“ rahvusvaheline esilinastus toimub Shanghai festivali eriprogrammis The Belt and Road Film Week.

Eesti-Läti-Leedu koostööfilm „Ajasillad“ võistleb rahvusvahelises dokumentaalfilmide võistlusprogrammis ning tegemist on filmi Aasia esilinastusega. Nukufilm „Teofrastus“ on valitud lühifilmide põhivõistlusprogrammi.

A-kategooriasse kuuluv Shanghai filmifestival on üks olulisemaid filmifestivale maailmas. Lisainfo festivali kohta: www.siff.com


Lisainfo filmide kohta:

„Võta või jäta“ http://allfilm.ee/et/projektid/vota-voi-jata/

„Skandinaavia vaikus“ https://www.facebook.com/scandinaviansilence/

„Lotte ja kadunud lohed“ https://www.joonisfilm.ee/filmid/lotte-ja-kadunud-lohed

„Kohtunik“ www.facebook.com/kohtunikfilm

„Ajasillad“ https://www.efis.ee/et/filmiliigid/film/id/19539

„Teofrastus“ http://www.nukufilm.ee/arhiiv/teofrastus-2/Lisainfo:
Eda Koppel
Eesti Filmi Instituut
Turundusjuht
eda@filmi.ee
627 6063

Kalender

Uudised

Kinos Artis toimuvad 21.- 22. augustil Balti filmipäevad

Balti keti 30. aastapäeva raames näidatakse Artises kahel järjestikusel õhtul Läti ja Leedu viimaste aastate filmiloome paremikku ning kavas on kohtumised filmitegijatega. Programmis on ka kaks Eesti osalusega dokumentaali. Filmid on eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega ning linastused on kõigile tasuta.
Loe lisa