05.12.2017

Eesti animafilm “Manivald” valiti Sundance’i filmifestivali programmi

Chintis Lundgreni animafilm "Manivald" valiti Põhja-Ameerikas toimuva Sundance'i filmifestivali programmi. Tegemist on esimese Eesti lühianimafilmiga, mis on jõudnud Sundance'i animafilmide võistlusprogrammi.Sundance’i filmifestival toimub 18.–28. jaanuaril 2018 Park City’s ning Salt Lake City’s Utahi osariigis. 2018. aasta festivalile valiti 3901 filmi seast osalema 110 mängufilmi ning 8740 lühifilmi seast osutus valituks 69 filmi, millest animafilmide võistlusprogrammi mahtus viisteist lühifilmi.

“Arvestades seda, et olen animatsiooni alal iseõppinu, on nii tähtsale festivalile pääsemine minu jaoks suur tunnustus. Ühtlasi olen väga tänulik oma kaas-stsenaristile Draško Ivezićile ja stsenaariumi konsultantidele Priit Pärnale ja Olga Pärnale, sest ilma nende abita poleks see film kuhugi jõudnud,” kommenteerib filmi autor Chintis Lundgren. "Manivald" on küll lühifilm, kuid arenduses on ka samanimeline telesari ning loodetavasti aitab filmi edu meil õigeid uksi avada ja Manivaldi seiklused jätkuvad,” lisab Lundgren.

"Manivald" on Eesti-Horvaatia-Kanada koostööfilm. 33-aastane rebane Manivald elab endiselt kodus koos oma pensionärist emaga ning kui ühel päeval sekkub nende harmoonilisse ellu kuum pesumasinaparandaja hunt Toomas, areneb sellest armukolmnurk, mis Manivaldi elu pea peale keerab.

Film on siiani linastunud rohkem kui viiekümnel festivalil üle terve maailma ning võitnud kolmteist auhinda.

Filmi režissöör Chintis Lundgren (sündinud 1981 Tallinnas) alustas animafilmide tegemisega 2008 aastal. Tema esimesed filmid valmisid peamiselt enda lõbuks, kuid pärast mõningast edu festivalidel otsustas ta 2011. aastal asutada Chintis Lundgreni Animatsioonistuudio. Tema filme on näidatud festivalidel üle terve maailma (Ottawa, Annecy, Zagreb, OIAF, LIAF jne.) Hetkel elab ta Horvaatias ning teeb tihedat koostööd stuudioga Adriatic Animation.

Sundance on üks maailma nimekamaid sõltumatute filmide festivale, kuhu Eesti filme on jõudnud väga vähe. Aastal 2010 linastus festivali võistlusprogrammis Veiko Õunpuu mängufilm “Püha Tõnu kiusamine” ning varasemalt osales festivali 1994. aasta eriprogrammis mängufilm “Tallinn pimeduses”.

Lisainfo:
Chintis Lundgren
chintis.lundgren@gmail.com
https://www.facebook.com/manivaldshortfilm/

Sundance: http://www.sundance.org
Intervjuu Chintis Lundgreniga: http://estonianworld.com/culture/estonian-canadian-croatian-collaboration-european-animation-award/

Kalender

Uudised

Dokumentaalfilm „Nõukogude hipid“ linastub nimekal festivalil Taanis

Mitmetel filmifestivalidel linastunud ja auhindu võitnud Eesti-Saksa-Soome koostöös valminud dokumentaalfilm „Nõukogude hipid“ („Soviet Hippies“) valiti Taanis Kopenhaagenis toimuvale mõjukale CPH:DOX festivalile. Terje Toomistu dokumentaalfilm osaleb programmis „festivalide hitid“, kuhu valitakse teiste festivalide väljapaistvamaid filme.
Loe lisa

“Kambodža kevade” soundid on miksinud eesti helidisainer Matis Rei

19. märtsi õhtu Sõpruse kino dokiõhtu film, “Kambodža kevad”, on kaude ka eestlastega seotud. Nimelt on möödunud aastal mööda suuri dokifestivale (IDFA, HotDocs jne:) rännanud filmi re-recording mixer, ehk see, kes kõik helid lõplikult kokku salvestab ja järeltöötluse teeb, just eesti mees Matis Rei.
Loe lisa