13.01.2017

DocPoint Tallinn 2017 toob kinodesse maailma dokfilmi paremiku ja viis kodumaist esilinastust

25. jaanuaril algav DocPoint Tallinn 2017 toob tänavu vaatajani 45 värskeimat dokumentaalfilmi üle maailma. Festivali filmivalikus on taas parimad palad läinud aasta dokumentalistika paremikust - tuntud tegijad, kuumad teemad ja liigutavad sündmused.Programmikoostaja Filipp Kruusvalli sõnul on tänavu kaheksandat korda toimuva DocPointi kavas rekordarv kodumaiseid filme ja iga päev esilinastub üks Eesti tõsielufilm. “Kava koostades oli maailma parimate režissööride teostega kõrvuti mitmeid Eesti filmiloojate kunstiliselt kõrgel tasemel üllatusi ja nende esitlemine DocPointil on festivalile ühtaegu au kui ka privileeg,” ütles Kruusvall.
Filmifestivali avab Sandra Jõgeva režiidebüüt „Armastus…“, karm lugu heast perekonnast pärit andekast kunstitudengist Veronikast, kes mõistetakse süüdi oma elukaaslase pussitamises. Kuidas algas vägivaldne armastussuhe ja miks võttis noore naise elu ennasthävitava pöörde, sellele otsivadki autorid nüüd vastust.

Samuti toob DocPoint Tallinn esimest korda Eestis kinolinale Amsterdamis IDFA žürii eripreemia pälvinud “Tule tagasi vabana”, mille produtsent on Riho Västrik, festivalil on kohal ka režissöör Ksenia Okhapkina. Samuti esilinastub Eesti ja Leedu koostöös valminud Tjan Šani mäestikust kõnelev kaunis loodusfilm “Naine ja liustik”. Mõlemat viimatimainitut ühendab filmimuusika autorina ERRi Aasta muusikuna tunnustatud Robert Jürjendal.

Esilinastuvad ka üksiku noormehe õnneotsingutest kõnelev Minna Hindi “Appi, ma vajan armastust” ja Aljona Suržikova Sotši olümpiale jalgu jäänud Eesti külade saatusest rääkiv “Lumi punasel lagedal”.

Mujalt ilmast toob DocPoint vaatajate ette IDFA 2016 värske publikulemmiku „La Chana – flamenko kuninganna”. Vapratest naistest läbi eri kogemuste ja aspektide kõnelevad ka Ai Weiwei näituse kaudu kuulsaks saanud Hiina inimõiguste aktivisti lugu „Hooligan Sparrow – Hiina tüütu varblane”, hiljuti taas lahvatanud Lõuna-Korea ja Jaapani lohutusnaiste konflikti tagamaid avav „Lohutusnaised” ning Poola tuntud dokumentalisti Pawel Łoziński poolt oskuslikult jäädvustatud teraapiasessioon ema ja tütre vahel - „Sul ei ole õrna aimugi, kui palju ma sind armastan”.

DocPoint viib vaataja paikadesse, kuhu tavainimesel poleks lootustki pääseda. Näiteks intrigeeriv „Terroristi viimane vajutus” annab haruldase sissevaate enesetaputerroristide mõttemaailma. Uskumatult absurdsena näib lugu Sloveenia industriaalbändi Laibachi kontserdist Põhja-Koreas. Noor filmitudeng Zosja Rodkevitš on aga töövarjuna saatnud vene opositsiooniliidrit Boriss Nemtsovi tema kahel viimasel eluaastal ning tulemuseks on väga isiklik ja vahetu „Minu sõber Boriss Nemtsov”.

Puudu pole ka elurõõmust pakatavad helged filmid nagu surfaritest perekonna ümbermaailmareisist kõnelev „Given”, Rwanda naiste seksuaalsust puudutav „Püha vesi”, maailma põhjapoolseimast tantsutüdrukute rühmast „Cheer Up” ning muhedast Norra ravitsejast Joralf Gjerstadist kõnelev „Puudutatud”.

DocPoint Tallinn toimub 25.-29. jaanuarini kinodes Sõprus ja Artis.

Piletid on saadaval Piletilevis ja kinodes. Programmi leiab aadressilt www.docpoint.ee

Lisainfo:
Dagmar Reinolt
dagmar@docpoint.ee
tel: 56 488 651

Filipp Kruusvall
filipp@docpoint.ee
tel: 56 696 565

Kalender

Uudised

Anna Hintsi ja Tushar Prakashi uus lühimängufilm “Sannapäiv” esilinastub Cannes’i filmifestivali Kriitikute nädalal

Režissööride Anna Hintsi ja Tushar Prakashi uus lühimängufilm "Sannapäiv" valiti esilinastuma Cannes’i filmifestivali La Semaine de la Critique’i (Kriitikute nädal) eriprogrammis. Suitsusauna intiimses rüpes meestevahelisi suhteid vaatlev "Sannapäiv" on esimene Eesti film, mis eksklusiivsesse ja ülitiheda konkursiga Kriitikute nädala eriprogrammi valiti.
Loe lisa