13.05.2019

Baltic Pitching Forum 2019 ootab uusi lühifilmiprojekte

10 - 13. oktoobril 2019 toimub Leedus, Vilniuses seitsmes Pitching Forum (BPF).BPF on filmitööstuse sündmus, mille eesmärk on edendada Eesti, Läti ja Leedu lühifilmi projektide tuntust Euroopa turul, samal ajal propageerides Balti regiooni ning filmitegijaid.

Baltic Pitching Forum´ile on oodatud Eestis, Lätis ja Leedus tegutsevad režissöörid ja/või produtsendid, kellel on ette näidata vähemalt üks lõpetatud film ning kes arendavad oma järgmist rahvusvahelisele publikule suunatud, kuni 30 minuti pikkust lühimängufilmi, animatsiooni või hübriidi. Komisjon valib välja üheksa lühifilmi projekti – kolm igast osalevast riigist. Valitud projektide esindajad kutsutakse Vilniusse koolitusele ja oma ideid esitlema. Ka neil, kelle projekt ei osutunud valituks, on võimalus osaleda üritusel vaatlejana.
Parim projekt saab auhinnaks võimaluse osaleda Euroopa lühifilmide kaastootmisfoorumil Euro Connection, mis toimub Clermont-Ferrandi rahvusvahelise lühifilmide festivali raames veebruaris 2019. Teise koha projekt saab õiguse osaleda NISI MASA poolt korraldataval European Short Pitchil. Kolmandaks auhinnaks on Leedu produtsendide auhind 1000 EUR.

Eesti filmiprojektid on varasemalt olnud edukad:

2013
"Liblikmees", režissöör Edina Csüllög, tootja Exitfilm - peaauhind.
2014
"Karv", režissöör Oskar Lehemaa, tootja Stellar Film - peaauhind.
"Jää", režissöör Anna Hints, tootja Exitfilm - NISI MASA kutse osalema.
2015
"Talv vihmametsas", režissöör Anu-Laura Tuttelberg, tootja Nukufilm - peaauhind.
2017
"Maa varjatud pool", režissöör Urmas Reisberg, tootja Exitfilm - peaauhind.
2018
"Maakohus", režissöör Eeva Mägi, tootja Alasti Kino - peauhind, Leedu auhind.

Baltic Pitching Forumil osalemise avalduste esitamise tähtaeg on 1. august 2019 ning kõik osalemise tingimused on kättesaadavad aadressil: http://bpf.lt/submit/

Baltic Pitching Forumit korraldab Leedu lühifilmide agentuur Lithuanian Shorts.
BPF-d esindab Eestis ShortEst | Eesti Lühifilmi Keskus

Lisainfo: 
Peter Murdmaa
shortest@shortest.eu
+372 516 9259

Kalender

Uudised

Saare Arenduskeskus kutsus ellu Saarte Filmifondi

Saarte Filmifondi eesmärgiks on edendada eelkõige Saaremaal professionaalsete audiovisuaalsete teoste tootmist, tuua Saaremaale investeeringuid, reklaamida Saaremaad Eestis ja välismaal. Saarte Filmifond hakkab kaasrahastama Saaremaal ülesvõetavaid filme, telesarju, muusikavideosid, reklaame ja teisi filmiprojekte. Sihtrühmaks on filmitegijad Eestist ja mujalt, muuhulgas kohalikud ja rahvusvahelised filmitudengid ja -ühendused.
Loe lisa

Eesti dokumentaalfilm rahavaba maailma ehitamisest Tallinnas jõuab kinoekraanidele

Alates reedest, 13 septembrist  jõuab kino ARTIS ekraanile dokumentalistide Minna Hindi ja Meelis Muhu film „Jagada või mitte jagada“. Film jälgib kuidas Hollandist pärit Mark otsib võimalust elada väljaspool kapitalismi. Ta kutsub inimesi liituma Tallinnas tegutseva kogukonnaga, kus elatakse ilma rahata ning omavahel jagatakse oskusi, kogemusi, toitu ja armastust.
Loe lisa