03.10.2019

Animafilm „Teofrastus“ võitis veel kaks rahvusvahelist auhinda

Lühianimafilm „Teofrastus“ osales möödunud nädalal filmifestivalidel Hispaanias ja Kanadas, kust naasis kahe tunnustusega.Hispaanias 24.–28. septembrini toimunud Girona filmifestivalil pälvis lastefilmide programmis linastunud „Teofrastus“ Ex Aequo auhinna.

25.–29. septembrini toimunud Ottawa rahvusvahelisel animafilmide festivalil sai „Teofrastus“ aga oma kategoorias eripreemia (Special Mention). Ottawas osales „Teofrastus“ samuti lastefilmide võistlusprogrammis. Festivalil esindas filmi režissöör Sergei Kibus. Lasteprogrammi peaauhinna võitjaks osutus aga värske osa USA legendaarsest „Looney Tunes“ sarjast. Ottawa festival on maailma üks olulisemaid ja suuremaid animafilmide festivale.

Režissöör Sergei Kibus ütleb, et nõukogudeaegsel Mustamäel eksleva oranži kassi lugu on vaatajaid liigutanud kõikjal. „Aga kõige enam on vestlustest publikuga kõlama jäänud, kuidas neile meeldib filmi eluline lõpplahendus – et õnnelik lõpp ei saabu kohe vaid üleelamistest taastumine võtab oma aja.“

Plastiliinitehnikas lühianimafilm „Teofrastus“ on valminud Nukufilmi stuudios Astrid Reinla samanimelise raamatu ainetel. Filmi režissöör on Sergei Kibus, kunstnik-lavastaja Pärtel Tall, jutustaja Aleksei Turovski, helilooja Mari Jürjens, operaator Ragnar Neljandi, animaatorid Olga Stalev ja Triin Sarapik-Kivi, helirežissöör Ekke Västrik, produtsendid Kerdi Oengo ja Andres Mänd.

Viide Ottawa festivali võitjatele:

https://www.animationfestival.ca/index.php?option=com_content&task=view&id=1011&Itemid=1100


Filmi kaadrid:

https://drive.google.com/drive/folders/1mbnWCFOBdLPGJPWmVhWhsJ4Aaq_OHEpN?usp=sharingLisainfo:
Režissöör Sergei Kibus
tel: 56277008
e-post: sergeikibus@gmail.com

Kalender

Uudised

Pääru Oja valiti talendiprogrammi European Shooting Stars

Pääru Oja (30) osaleb Berliini filmifestivali ajal (20.01.– 1.03.2020) toimuvas silmapaistvatele noortele näitlejatele suunatud programmis Shooting Stars, mille korraldaja on European Film Promotion. Tänavu 23. korda toimuvasse talendiprogrammi valiti kümme andekat noort Euroopa filminäitlejat.
Loe lisa

Mängufilm „Eia jõulud Tondikakul“ võitis Vilniuses parima lastefilmi auhinna.

Anu Auna koguperefilm „Eia jõulud Tondikakul“ võitis äsja lõppenud Vilniuse rahvusvahelisel laste- ja noortefilmide festivalil parima lastefilmi auhinna. Tegemist on Leedu suurima ja tähtsaima noorele kinopublikule suunatud filmifestivaliga, mis toimub tänavu juba 14-ndat korda ja leiab aset samaaegselt kuues linnas - Vilniuses, Kaunases, Siauliais, Penevezyses, Varenas ja Klaipedas. Festivali eesmärgiks on tuua leedu publikuni möödunud aasta laste- ja noortefilmide paremik kõikjalt üle maailma.
Loe lisa