03.10.2019

Animafilm „Teofrastus“ võitis veel kaks rahvusvahelist auhinda

Lühianimafilm „Teofrastus“ osales möödunud nädalal filmifestivalidel Hispaanias ja Kanadas, kust naasis kahe tunnustusega.Hispaanias 24.–28. septembrini toimunud Girona filmifestivalil pälvis lastefilmide programmis linastunud „Teofrastus“ Ex Aequo auhinna.

25.–29. septembrini toimunud Ottawa rahvusvahelisel animafilmide festivalil sai „Teofrastus“ aga oma kategoorias eripreemia (Special Mention). Ottawas osales „Teofrastus“ samuti lastefilmide võistlusprogrammis. Festivalil esindas filmi režissöör Sergei Kibus. Lasteprogrammi peaauhinna võitjaks osutus aga värske osa USA legendaarsest „Looney Tunes“ sarjast. Ottawa festival on maailma üks olulisemaid ja suuremaid animafilmide festivale.

Režissöör Sergei Kibus ütleb, et nõukogudeaegsel Mustamäel eksleva oranži kassi lugu on vaatajaid liigutanud kõikjal. „Aga kõige enam on vestlustest publikuga kõlama jäänud, kuidas neile meeldib filmi eluline lõpplahendus – et õnnelik lõpp ei saabu kohe vaid üleelamistest taastumine võtab oma aja.“

Plastiliinitehnikas lühianimafilm „Teofrastus“ on valminud Nukufilmi stuudios Astrid Reinla samanimelise raamatu ainetel. Filmi režissöör on Sergei Kibus, kunstnik-lavastaja Pärtel Tall, jutustaja Aleksei Turovski, helilooja Mari Jürjens, operaator Ragnar Neljandi, animaatorid Olga Stalev ja Triin Sarapik-Kivi, helirežissöör Ekke Västrik, produtsendid Kerdi Oengo ja Andres Mänd.

Viide Ottawa festivali võitjatele:

https://www.animationfestival.ca/index.php?option=com_content&task=view&id=1011&Itemid=1100


Filmi kaadrid:

https://drive.google.com/drive/folders/1mbnWCFOBdLPGJPWmVhWhsJ4Aaq_OHEpN?usp=sharing



Lisainfo:
Režissöör Sergei Kibus
tel: 56277008
e-post: sergeikibus@gmail.com

Kalender

Uudised

Mängufilmi „Eia jõulud Tondikakul“ põhjal valmiv lasteraamat kogub Hooandjas toetust

Aasta tagasi jõudis kinodesse Eesti Vabariik 100 konkursi raames valminud mängufilm “Eia jõulud Tondikakul”, millest sai kiiresti vaadatuim kodumaine koguperefilm. Film on võitnud auhindu ka rahvusvahelistel filmifestivalidel. Nüüd on filmi põhjal valmimas lasteraamat “Eia seiklus Tondikakul”. Raamatu autor on filmi režissöör ja stsenarist Anu Aun, illustraator Sirly Oder. Filmiga võrreldes on raamatu kaante vahele mahutatud veel rohkem seiklusi. Mõned on sellised, mis jäid filmist välja, mõned on autor spetsiaalselt raamatu tarvis juurde kirjutanud. Hooandjate toel jõuab raamat lugejateni juba enne jõule.
Loe lisa